„Boregyetemek, borrégiók nemzetközi találkozója” Konferencia

Meeting of Wine Universities and Wine Regions

Szekszárd, 2017 szeptember 14.

Helyszín: PTE KPVK, Szekszárd, Rákóczi u. 1.

A PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar bortudományi konferenciája a Pécsi Tudományegyetem fennállásának 650. és a szekszárdi felsőoktatás elindításának 40. évfordulója tiszteletére.

A konferencia célja a nemzetközi szintű szőlész-borász képzést segítő, országos szakmai platform létrehozása, a magyar kutatás-fejlesztési és innovációs programokhoz nélkülözhetetlen kapcsolathálózat bővítése. A tanácskozás prioritásai a biogazdálkodás, valamint az ágazat teljes termékszerkezetének és kapcsolódó szolgáltatási rendszerének elemzése, nemzetközi kutatási és oktatási együttműködések kialakításának kezdeményezése.

Az esemény előadói neves európai és magyar szakemberek. A nemzetközi hírű, nagy borászatok mellett bemutatkoznak sikeres kézműves családi termelők és bioborászatok is. Az esemény fővédnöke Dr. Áder János köztársasági elnök.

Program:

8.00     Érkezés, regisztráció

9.00    Plenáris előadások - átfogóan a téma valamennyi szakterületéről (szőlészet, borászat, biogazdálkodás, termékszerkezet, környezetvédelem, borászati vállalkozások menedzsmentje, bormarketing, borturizmus)

12.00   Ebédszünet

13.00   Szekcióülések: 1. Szőlészet: fajtanemesítés, biogazdálkodás, szőlő-ökológia, GMO; 2. Borászat: borászati technológiák, ízanyagok kémiája, eredetvédelem; 3. Borturizmus, borászat-menedzsment, bormarketing, borkultúra; 4. Oktatás (szőlészet-borászat, borturizmus, borkultúra): szakképzések, felsőoktatás, hazai és külföldi oktatási piac, nemzetközi perspektívák

16.00   Összefoglalás, zárás