CSALÁD AKADÉMIA rendezvénysorozat indul karunkon

A Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kara a Családok Éve tiszteletére, a családok és intézmények értékes együttnevelésének hangsúlyával CSALÁD AKADÉMIA rendezvénysorozatot indít családoknak, pedagógusoknak.

2018. december 12-től − 2019. május 15-ig

• A Család Akadémia (CSAK) egyedülálló kezdeményezésével hozzájárul ahhoz, hogy a szekszárdi egyetemi kar aktív és interaktív kapcsolatba kerüljön a városban és környékén élő családokkal, pedagógusokkal, illetve köznevelési intézményekkel, egyúttal szerves része legyen az érintett települések közéletének és tudományos életének.
• Az akadémia a nagyközönség számára is nyitottá váló tudomány-népszerűsítő egyetemi előadásaival egy olyan sajátos tanulási, fejlődési lehetőséget tartalmazó komplex képzési programot  kínál, amelynek elsődleges célja elősegíteni a családok egészséges működését, a generációk közötti párbeszéd elmélyítését, a családban,  a párkapcsolatban rejlő belső értékek megőrzését, a tudatosabb szülői szerep és a rendszerszemléletű családkonzultáció megélését, hogy a szülők, a családok a pedagógusokkal, illetve a köznevelési intézményekkel együtt jól és okosan nevelhessék gyermekeiket.

Kiknek ajánljuk?

• Házasság előtt álló fiataloknak, fiatal házasoknak, kisgyermekes családoknak, fejlődni kész, igényes több gyermeket nevelő szülőknek, a házasságukban küzdelmeket, kríziseket megélőknek, elváltaknak, gyermeküket egyedül nevelőknek, nagyszülőknek
• Pedagógusoknak; tanítóknak, óvodapedagógusoknak, csecsemő és kisgyermeknevelőknek, gyógypedagógusoknak

A program keretében kiváló tudósok, szakemberek (pszichológusok, orvosok, filozófusok, kommunikációkutatók, szociológusok, pedagógusok stb), tartanak előadásokat és kezdeményeznek interaktívan beszélgetéseket a résztvevőkkel. Távolabbi céljaink között szerepel a képzők képzése, vagyis olyan jól felkészített szülőket-pedagógusokat képezni, akik a saját közösségükben – bölcsődékben, óvodákban, iskolákban, munkahelyeken, családban  – magas színvonalon tudják képviselni a Család Akadémia témaköreit, a rendszerszemléletű családkonzultációt.

Jelentkezés módja: az alábbi jelentkezési lapon, illetve telefonon
Jelentkezés időpontja: 2018. november 30.

A 2019-ben négy alkalomra tervezett program kialakítása a résztvevők bevonásával történik az első előadások alkalmával.
A nyitóelőadásokról itt tájékozódhatnak.

Az előadások ingyenesek!
Akik a Család Akadémiára bejelentkeznek és a program 80%-án részt vesznek, emléklapot, illetve kreditpontot kapnak!

Szakmai vezető: Dr. habil Kurucz Rózsa főiskolai tanár, dékáni megbízott
Szervezők: Bogdán Andrea (bogdan.andrea@kpvk.pte.hu; 1210-es mellék) és Lévai Andrea (levai.andrea@kpvk.pte.hu; 1130-as mellék)