Életminőség és életkor – szemeszternyitó a Paksi Harmadik Kor Egyetemén

Ünnepi hangulatban, 2017. február 20-án került megrendezésre a Paksi Harmadik Kor Egyeteme tavaszi szemeszterének nyitóelőadása. Azeseményen közel 140-en jelentek meg, nagy érdeklődést mutatva az élethosszig tartó ismeretszerzés iránt. A 2016 szeptembere óta tartó, az időskori tanulást népszerűsítő rendezvénysorozat idei első előadásán Dr. Bódis József, a PTE rektora, orvos, egyetemi tanár Életminőség és életkor című előadását hallgathatta végig a nagyérdemű.

A KPVK és Paks városa már a második szemeszter óta rendezi meg nagy sikerrel a Harmadik Kor Egyetemét. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy a szabadegyetem eddig megtartott, valamennyi előadására mindig zsúfolásig  megtelt a Polgármesteri Hivatal nagyterme.  A rendezvény elején Szabó Péter, Paks alpolgármestere meleg szavakkal köszöntötte a szépkorú hallgatókat. Örömét fejezte ki, hogy a szekszárdi egyetemi kar és város önkormányzata egy ilyen népszerű rendezvény megvalósításában működhet együtt. Dr. Nagy Janka Teodóra, a PTE KPVK dékán helyettese szemesztert megnyitó szavai után került sor Dr. Bódis József előadására, amelyből a megjelentek sok friss információval lettek gazdagabbak, egyebek között az időskorúak itthoni és az Európai Unión belüli helyzetéről. A szemeszternyitó hangulatát Tancz Tünde mesteroktató vezetésével a KPVK Tehetséges Hallgatók Zenekarának közreműködése tette ünnepivé.