Emberi erőforrások (FOKSZ) - HR-kontrolling feladat

Tisztelt Hallgató!

Csatoltan küldöm a szakmai portfólió HR-kontrollling feladatát.

A feladat elkészítése csak személyügyi szakirányon kötelező, de a humánpolitikusok is megpróbálkozhatnak vele.

Többen kérdezték a szakmai portfólió technikai részleteit. Alapvetően igényes legyen a kivitelezés, legyenek elkülöníthetőek az anyagok, és legyen bőséges melléklet. Ideértendő minden szakmai anyag, amivel a gyakorlat során kapcsolatba kerültek. Inkább több legyen mint kevesebb, ezért ha a kérdés felmerül, hogy egy anyag bekerüljön vagy sem, inkább kerüljön bele.

Ha valakinek kérdése van, írjon nekem. Ha kell, konzultáljunk a leadás előtt!

GYAKORLATI FELADAT - SZEMÉLYÜGYI KONTROLLING LETÖLTÉSE

ALAPBÉR- ÉS KERESET ÁTLAGOK 2014 LETÖLTÉSE

Üdvözlettel
Dr. Vámosi Tamás

egyetemi docens

_____________________________________________________

Felsőoktatási szakképzésben (FOKSZ) tanuló hallgatók részére a fontosabb jogszabályok:

Kormányrendelet a felsőoktatási szakképzésekről és a kapcsolódó szakmai gyakorlat egyes kérdéseiről

Felsőoktatási szakképzések képzési és kimeneti követelményei

Felsőoktatási szakképzésben (FOKSZ) tanuló hallgatók szakmai gyakorlatának letölthető dokumentumai:

Szándéknyilatkozat űrlap (3. szemeszteres hallgatók részére)

Szándéknyilatkozat űrlap (5. szemeszteres hallgatók részére)

2017/2018-as tanév másidk félév (4. szemeszteres hallgatók számára)

Emberi erőforrások felsőoktatási szakképzési szak kompetenciák és gyakorlati tevékenység

Szociális munka ifjúságsegítő felsőoktatási szakképzési szak kompetenciák és gyakorlati tevékenység

Turizmus vendéglátás felsőoktatási szakképzési szak kompetenciák és gyakorlati tevékenység

Turizmus vendéglátás záródolgozat témakörök

Szakmai gyakorlat – hallgatói kérdések, kari válaszok

Lehet a szakmai gyakorlatot őszi félévében végezni?

A képzés 3. szemeszterében még nem, tehát csak úgy, ha már képzési időn túl vagy. A szakmai gyakorlat helye a negyedik, tavaszi szemeszterben van, nem lehet onnan elmozgatni.

Lehet kurzust, vagy vizsgakurzust felvenni a gyakorlat félévében?

A hálóterv szerint a negyedik szemeszterben nincs más kurzus, csak a gyakorlat. Vagyis ha mindent kellő időben vettél fel, és el is végezted a kurzusokat, akkor nincs más hátra, csak a gyakorlat. Vizsgakurzust fel lehet venni, elméleti tantárgynál ez nem is probléma, de ha a kurzus teljesítése gyakorlati jellegű, akkor az problémát fog jelenteni. Ezért is nem célszerű elhagyni korábbról a kurzusokat…

Tudok kötni egy gyakorlati hellyel 3 szerződést, pl.: 5 hét + 5 hét + 4 hét, hogy ne kelljen a helynek fizetnie, és nekem se kelljen 3 helyet keresnem, ami idő szűkében meglehetősen problémás.

Nem. Egy gyakorlati hely, egy szerződés. Mivel az Oktatási Hivatal és a kamara nyilvántartást vezet, látni fogják a trükközési szándékot.

Tudok-e gyakorlatot végezni úgy, hogy nincs meg minden tárgyam?

Igen. A gyakorlat mellett fel kell venned a vizsgakurzusokat. A gyakorlatnak nincs „előfeltétele”.

Tudok tanulni gyakorlat elvégzése után? Például elvégezni azon tárgyaimat, amikkel csúszom 3. félévben?

Mellette is, utána is. De ha lehet, inkább ne csússz a tantárgyakkal!

Mi lesz az oklevelemben szereplő végzettség, ha elvégzem a szakot?

A szakképzettség oklevélben történő megjelölése:

- felsőfokú közgazdász-asszisztens turizmus szakirányon

- felsőfokú közgazdász-asszisztens vendéglátó szakirányon

- Economist Assistant in Tourism and Catering Specialized in Tourism

- Economist Assistant in Tourism and Catering Specialized in Catering