Hetvenéves Farkas Pál szobrászművész, karunk volt oktatója

Hetvenedik születésnapja alkalmából tisztelettel köszöntjük Farkas Pál szobrászművészt, nyugalmazott főiskolai docenst, aki a KPVK jogelőd intézményének 1977. évi alapításától 2008-ig volt a Kar oktatója, 1990–2002-ig a vizuális nevelési tanszék vezetője.

Az intézményben töltött 31 év alatt sok tehetséges hallgatót indított el a pedagógus pályán. Hosszú és tartalmas életpályáján jelentős érmészeti munkássága mellett számos ismert köztéri szobrot, emléktáblát kisplasztikát, is alkotott. Ő készítette 1998-ban a 2016-ig a KPVK jogelőd intézménye, az Illyés Gyula Kar legmagasabb elismeréseként szolgáló Illyés emlékplakettet és a Kar aulájában látható Illyés Gyulát ábrázoló emléktáblát is.

Farkas Pálnak születésnapja alkalmából szívből gratulál és jó egészséget kíván a KPVK közössége!

A művészt köszöntő cikk a TEOL-on