Karunk új dékánja Prof. Dr. Szécsi Gábor

2018. július 1-től Prof. Dr. Szécsi Gábor tanszékvezető egyetemi tanár tölti be a dékáni tisztséget a PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Karán.

Prof. Dr. Szécsi Gábor a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Karának tanszékvezető egyetemi tanára, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának egyetemi magántanára, az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia (European Academy of Science and Arts) rendes tagja, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpontjának tudományos főmunkatársa, osztályvezetője, a PTE BTK Filozófiai Doktori Iskolájának törzstagja, témavezető tanára. Vendégkutató és -professzor volt Helsinkiben, Londonban, Heidelbergben és Szegeden. Több magyar és nemzetközi tudományos társaság tagja, elnöke, a Magyar Kommunikációtudományi Társaság alapító tagja, a Magyar Alkalmazott Filozófiai Társaság elnöke, 2004 és 2006 között a Felsőoktatási és Tudományos Tanács tagja. 2008-tól az Országos Tudományos Diákköri Tanács alelnöke. Kutatási területe: kommunikáció- és médiatudományok, szemantika, analitikus nyelv- és tudatfilozófia, ismeretelmélet. Számos tudományos munkája jelent meg külföldi és hazai folyóiratokban, tanulmánykötetekben. Főbb művei: Tudat, nyelv, kommunikáció. (Budapest, Áron Kiadó, 1998), A kommunikatív elme (Budapest, Áron Kiadó, 2003), Dialógus: Az emberiség anyanyelve (Budapest, Axel Springer Kiadó, 2004), Kommunikáció és gondolkodás (Budapest, Áron Kiadó, 2007), Nyelv, média, közösség (Budapest, Gondolat Kiadó, 2013), Média és társadalom az információ korában (Budapest, Akadémiai Kiadó, 2016).