A Kutatók Éjszakája programja a KPVK-n

A PTE szekszárdi kara idén hetedik alkalommal vesz részt a nemzetközi tudománynépszerűsítő fesztivál országos programsorozatában, amely a kutatói munka szépségeit és izgalmait hozza testközelbe az érdeklődők számára.

A kutatók a hétköznapokban tapasztalható csodák mögött álló színes egyéniségek. Lehetnek laborban dolgozó, fehér köpenyes, szemüveges, kissé szórakozott professzorok, de lehetnek álmodozó fiatalok, dinamikus középkorúak, férfiak vagy nők; és dolgozhatnak gyárakban vagy földeken, csillagvizsgálóban, óceánjárón vagy egy vulkán tetején bárhol a világban. Ez a nap a róluk szól.

Délelőtti programok külső helyszíneken:

Kutatók az iskolákban

A KPVK tudományos kutatómunkát végző oktatói és hallgatói ismeretterjesztő előadásokkal látogatnak el szekszárdi és Szekszárd-környéki általános- és középiskolákba, hogy a diákoknak is személyes élménnyé válhasson a kutatókkal való találkozás. Ezekre a programokra nem lehet regisztrálni, az előadások nem nyilvánosak, azokat a KPVK előzetes egyeztetéssel ajánlja ki a karral rendszeresen együttműködő oktatási intézményeknek.

Előadások:

A táltos törvényei
Előadó: Dr. habil Nagy Janka Teodóra PhD főiskolai tanár (PTE KPVK)

Miért vonzódunk az álhírekhez, az alternatív valóságokhoz, miért „hagyjuk”, hogy manipuláljanak bennünket?
Előadó: Dr. Brachinger Tamás PhD egyetemi adjunktus (PTE KPVK)

Ezt esszük 20 év múlva?!
Előadó: Angler Kinga oktató (PTE KPVK)

Színes minták-mondókák
Előadó: Dr. Varga Tünde oktató (PTE KPVK)

Digitális narráció workshop
Előadó: Konyecsni Gábor kutató hallgató (PTE KPVK)

Az ezerarcú parafa – érdekességek a paratölgy sokoldalú felhasználási lehetőségeiről
Előadó: Vas-Guld Zsuzsanna oktató (PTE KPVK)

PROGRAM A SZEKSZÁRDI CAMPUSON

17:00 Régi idők tömlöcei
Előadó: Dr. Mezey Barna egyetemi tanár, az MTA doktora, tanszékvezető (ELTE ÁJK)

Helyszín: PTE KPVK (Szekszárd, Rákóczi u. 1.)

Az előadást felnőtteknek és diákoknak ajánljuk.

A program a PTE KPVK és a Tolna Megyei Tudományos Ismeretterjesztő Egyesület együttműködésével valósul meg.

péntek, 2017, szeptember 29 - 17:00 - 19:00
Rovat: