Nagy érdeklődés és családias hangulat övezte a „40 év 40 mese 4 generáció” programot

Idén 14. alkalommal hangzott meseszó a PTE KPVK aulájában a Népmese Napja alkalmából Tancz Tünde mesteroktató szervezésében.

Az idei rendezvény a szekszárdi pedagógusképzés fennállásának 40. évfordulójához és a Családok éve rendezvénysorozathoz kapcsolódott, és közös mesemondással fűzött meseláncot a generációk között. A meselánc megalkotásában a Pedagógusképző Intézet oktatói, hallgatói, valamint a gyakorló intézmény pedagógusai, tanulói és óvodásai közreműködtek.

Az ünnepélyes megnyitó a THZ (Tehetséges Hallgatók Zenekara) zenés műsorával vette kezdetét. Dr. Klein Ágnes intézetigazgató asszony és Tancz Tünde mesteroktató nyitóbeszédét követően a négy korosztály képviselői egy-egy mesével kedveskedtek a hallgatóságnak. Ezután a program három helyszínen folytatódott. Az aulában az oktatók a hallgatóknak, a gyakorlóiskolában a hallgatók az alsó tagozatos diákoknak, az óvodában pedig az iskolások a délutáni alvás előtt meséltek az óvodásoknak.

A vendégeket a hallgatók által készített „Terülj, terülj asztalkám" várta, a mesemondók pedig „hamuba sült pogácsát” kaptak köszönetként a szervezőktől.

Reméljük, hogy a jó hangulatú eseményre jövőre is sokan lesznek kíváncsiak.

Ezúton is köszönjük a közreműködők segítségét!

A megnyitón elhangzott mesék és mesemondók

Ahol a vadak várnak Maurice Sendak kultikus meséje Fekete Richárd tanár úr

A rátóti csikótojás (dramatizált mese) – III. évf. tanító szakos hallgatók: Kakukk Viktória, László Lilla, Lengyel Adrienn, Pálinkás Anita, Palkó Attila, Pálinkás Anita, Rigó Fanni, Sebstyén Zsanett, Sistyán Mária, Szlanyika Dóra, Szőts Dzsennifer

A három kívánság – Csontos Blanka 4. osztályos tanuló

A kiskakas gyémánt félkrajcárja (dramatikus játék)– hagyományőrző óvodai csoport (Felkészítő: Szentes Éva óvodapedagógus)

Oktatók meséi és mesemondói

Emlék- terápiás mese – Györkő Enikő tanárnő

Holdfény – Klein Ágnes tanárnő

A király három kérdése – Bíró Violetta tanárnő

A három dió – Kedves Ágnes tanárnő

Nathan Kravetz: A más színű ló – Boronkai Dóra tanárnő

A három selyp leány – Gabi Gabriella tanárnő

A só – Pócs Margit – Szekszárd Megyei Jogú Város Önkormányzata közművelődési és civil referense, volt oktató

Mese a furulyáról Berecz András meséje –Tancz Tünde tanárnő

Hallgatók meséi és mesemondói

A brémai muzsikusok – Szabó Klaudia és Váli Boglárka II. évf. Csecsemő és kisgyermeknevelő szakos hallgatók

A furfangos székely menyecske – Sági Alexandra - I. évf. óvodapedagógus szakos hallgató

A macska mint szakács – Mészáros Rebeka I. évf. óvodapedagógus szakos hallgató

Ilók és Mihók – Tolnai Gábor I. évf. óvodapedagógus szakos hallgató

A kecskegida és a farkas – Halmosi Berta IV. évf. tanító szakos hallgató

A kőleves – Pataki Krisztina IV. évf. tanító szakos hallgató

A róka és a farkas a lakodalomban.– Beke Sára és Stallenberger Mónika II. évf. tanító szakos hallgatók

A kolbász és az egér – Berkes Zsófia II. évf. tanító szakos hallgató

A kacor király – Schneider Stella II. évf. tanító szakos hallgató

A kisegér nagy utazása (eszkimó mese) – Kósa Edina és Dimén Fanni II. évf. tanító szakos hallgatók

A só- Horváth Kinga II. évf. óvodapedagógus szakos hallgató

Aranytojás – Bereczki Barbara II. évf. óvodapedagógus szakos hallgató

Kacor király – Garbacz Dorina IV. évf. tanító szakos hallgató

A legerősebb állat – Schaffer Nikolett IV. évf. tanító szakos hallgató

Iskolások meséi és mesemondói

A rest macska – Zemánn Éva 8. osztályos tanuló

A kiskakas gyémánt félkrajcárja– Béndek Virág 2. osztályos tanuló

Három kívánság – Vajda Zara 2. osztályos tanuló

A rest macska – Braun Panna 6. osztályos tanuló

A só – Szabó Csenge 6. osztályos tanuló

Három kívánság – Csontos Blanka 4. osztályos tanuló

A THZ tagjai: Barbarics Nóra, Bereczki Barbara, Farkas Fanni, Halmosi Berta, László Lilla, Palkó Attila, Péter Tamás, Schaffer Niki, Sistyán Mária, Stallenberger Mónika, Tolnai Gábor

A vendégváró „Terülj, terülj asztalkám”-ról az Illyés Gyula Pedagógusképző Intézet Csecsemő- és kisgyermek nevelő, Óvodapedagógus és Tanító szakos hallgatói és oktatói gondoskodtak:

Szabóné Kedves Ágnes tanárnő

Szabó Klaudia, Váli Boglárka, Rózsa Dóra, Király Natália, Néth Boglárka, Verebi Réka, Tóth Cintia, Weigert Klaudia, Berkes Zsófia, Dimén Fanni, Kósa Edina, Markóth Luca, Mudi Szilvia, Rábai Vivien Veronika, Schneider Stella, Stallenberger Mónika, Végh Szilvia Jakab Melinda, Szalona Dzsenifer, Bakonyi Zsófia, Hortváth Réka, Keresztesy Dalma, Koller Barbara, Horváth Hanna hallgatók.

A képre kattintva elérhető a képgaléria

A Tolnatáj TV videós beszámolója az eseményről ITT érhető el.