Prof. Dr. Szécsi Gábort az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia tagjává választották

Kecskemét- Salzburg, 2018. március 19.– Karunk professzorát, Prof. Dr. Szécsi Gábor tanszékvezető egyetemi tanárt 2018. március 2-án a salzburgi központú Európai Tudományos és Művészeti Akadémia tagjává választották.

A salzburgi székhelyű Európai Tudományos és Művészeti Akadémia Szenátusának 2018. március 2-i ülésén az Akadémia tagjává választotta karunk professzorát, Prof. Dr. Szécsi Gábor tanszékvezető egyetemi tanárt.

Az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia legfőbb célkitűzése, hogy együttműködést építsen ki az európai felsőoktatási és tudományos műhelyek, a különböző tudományterületeken tevékenykedő tudósok, szakemberek között.

Az Akadémia tagjai, közöttük 31 Nobel Díjas kutató, különböző tudományterületi szekciókban végeznek kutatómunkát, tartanak különböző rendezvényeket, szakmai konferenciákat.