Startup Campus Roadshow Pécs - powered by Hiventures

2017. május 3-án, a Pécsi Tudományegyetem közreműködésével rendezik meg a Startup Campus Roadshow következő állomását. A Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő támogatásával megvalósuló országos startup programsorozat fő célja a helyi vállalkozói közösség lehetőségeinek megismertetése az inkubációtól, a tőkebevonáson át, a nemzetközi piacra lépésig.

A Startup Campus olyan egyetem bázisú inkubációs program, amely a felsőoktatásban születő, innovatív elképzelések piacra lépését ösztönzi. A 2016-ban a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával indult kezdeményezés négy városban mutatkozott be, ahol kétezer fiatal száznyolcvan vállalkozói projektjét ismerhették meg. Idén az eseménysorozat a Hiventures szakmai együttműködésével folytatódik összesen nyolc helyszínen (Budapest, Győr, Debrecen, Pécs, Szeged, Miskolc, Veszprém, London és Berlin).

A rendezvényen bemutatkozhatnak Pécs és a régió innovatív ötletei is! A legjobbak később akár 9 millió forintos finanszírozást is kaphatnak a Hiventures Inkubációs programjában. A Hiventures befektetési programjai elsősorban az inkubációs (pre-seed), a magvető (seed) és a korai növekedési (startup) szakaszok tőkefinanszírozására irányulnak, ezzel is támogatva az alapítás előtt álló vagy a fiatal, K+F+I tevékenységet végző hazai vállalkozások elindulását.

A rendezvényről bővebb információkat ITT olvashatnak.

szerda, 2017, május 3 -