„Szavakból mese" – Anyanyelvi nevelés az óvodában – A továbbképzések zárókonferenciája

"2018. november 24-én Szovátán került sor a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program  Erdélyben megvalósult szakmai pillérének zárókonferenciájára. A találó téma szimbolikus jelentése „Szavakból mese” – már a köszöntőbeszédek előadóit is magával ragadta. Burus-Siklódi Botond, az RMPSZ elnöke a köszöntés mellett a programsorozat hatékonyságáról is beszélt. Dr. Kovács Irén Erzsébet államtitkár asszony, az Oktatási Minisztérium kisebbségi oktatásért felelős államtitkárságának nevében elismerését fejezte ki a program valamennyi támogatója és kivitelzője felé.  A támogató Magyar Kormány képviseletében felszólaló Balázs Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának főosztályvezetője a program folytatásának lehetőségéről tájékoztatta a jelenlévőket, valamint megköszönte az RMPSZ áldozatos és hatékony munkáját a program kapcsán. Köszöntötte a jelenlévőket Soós Zoltán, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának konzulja is."

A konferenciáról szóló teljes beszámoló itt olvasható el: "Szavakból mese"

A konferencián Karunk oktatói közül Dr. Klein Ágnes intézetigazgató, egyetemi docens és Tancz Tünde mesteroktató vettek részt. A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének facebook-oldalán elérhetőek az előadásaik. Ezen felül két képgaléria is elérhető: 1 és 2.