Szekszárdi hallgató II. helyezése a XX. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencián

A PTE KPVK Illyés Gyula Szakkollégiumának hallgatói 2017. május 18-21. között Erdélybe, Kolozsvárra utaztak a XX. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferenciára, ahol 6 szekcióban képviselték sikeresen a szekszárdi felsőoktatást.

A versenyen Pedagógia II.: Tanulás- és Tanításmódszertan szekcióban II helyezést ért el Konyecsni Gábor Ákos végzett tanító, jelenleg kommunikáció és médiatudomány szakos hallgatónk, E-lbeszélés: Digitális történetmesélés a felső tagozat irodalomoktatásában című pályamunkájával.

„Remek érzés egy olyan helyen megmérettetni, ahol hozzáértő, magasan kvalifikált személyek ülnek a zsűriben Az előadásom kapcsán felmerült kérdések, illetve kritikák mind építő jelleggel hatottak rám, így a későbbiekben még tudatosabban tervezhetem kutatásom folytatását. Az ETDK kiváló lehetőséget adott a külföldi konferencián való részvétel mellett arra is, hogy remek embereket ismerhessek meg.” – mondta el a versennyel kapcsolatban Konyecsni Gábor, akinek témavezetője dr. habil Boronkai Dóra tanszékvezető egyetemi docens volt.

A konferencia tudományos programjában részt vett további hallgatóink:

PEDAGÓGIA I. SZEKCIÓBAN: Csibi János (Reformpedagógiák Magyarországon), témavezető: dr. habil. Kurucz Rózsa

KÖZGAZDASÁG- ÉS GAZDÁLKODÁSTUDOMÁNY I.:

Marketing szekcióban: Farkas Gellért Dániel (Tokaj borrégió marketingje a közösségi média oldalain), témavezető: dr. Slezák-Bartos Zsuzsanna

Területfejlesztés - Turizmus szekcióban: Farkas Gellért Dániel (A mohácsi turizmus fejlesztésének lehetőségei), témavezető: dr. Slezák-Bartos Zsuzsanna

KÉPZŐMŰVÉSZET - ZENE ÉS ZENEELMÉLET SZEKCIÓBAN: Huszár Emese (Csomagolástervezés – tojástartódesign), témavezető: dr. Rétfalvi-Gaál Sarolta

MAGYAR IRODALOM III.: MODERN ÉS KORTÁRS IRODALOM, IRODALOMELMÉLET SZEKCIÓBAN: Kiss Orsolya (Mit rejt a pelevári bazár? A meseregény-értelmezés lehetőségei), témavezető: dr. Fekete Richárd

A szekszárdi egyetemi delegáció tagjai a tudományos tevékenység és a konferencián való részvétel mellett megismerhették Erdély szépségeinek egy kis szeletét, valamint részük lehetett a Babeş-Bolyai Tudományegyetem és a Kolozsvári Magyar Diákszövetség vendégszeretetében, így is erősítve az intézmények közötti jó kapcsolatot.

Hallgatóinknak és témavezetőiknek ezúton is gratulálunk!