Szekszárdtól délre: a horvát Dunamente borai

A Szekszárdi borvidéktől alig egy órára már a horvát Dunamente borrégió pincészeteit találjuk, ahol a legelterjedtebb szőlőfajta az olaszrizling, de az utóbbi években egyre többen foglalkoznak kékszőlőkkel is.

Az előadás alatt három trió vagy kvartett lép fel: olaszrizlingek, egyéb fehér fajtaborok és vörösborok. A horvát Dunamente három borvidékből áll: Baranja/Drávaszög, Erdut/Erdőd és Srijem/Szerémség, amelyek mindegyikénél a Duna közelsége meghatározó tényező. Ugyanakkor a talajszerkezet és a fekvés különbözősége a borok esetében is megmutatkozik.

Izgalmas kaland lesz legalább virtuálisan, borok által felfedezni a közeli, ám a legtöbb szekszárdi borkedvelő számára még ismeretlen borvidékeket.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a BORkultúra  SzabadEGYETEM rendhagyó januári rendezvényére, amelynek előadója Győrffy Zoltán, a Pécsi Borozó főszerkesztője.
A házigazda: Heimann Zoltán, a Borkultúra Szabadegyetem rektora

Időpont:  2017. január 18. szerda 18.00
Regisztrációs határidő: 2017. január 15. (vasárnap) 24 óráig a bor.egyetem@kpvk.pte.hu címen.

Helyszín: PTE KPVK Étterem (Szekszárd, Rákóczi utca 1.)

További részletek a programról

szerda, 2017, január 18 -