Szép siker a Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferencián

2017. november 24-26-án zajlott a Vajdasági Magyar Felsőoktatási Kollégium rendezésében  Újvidéken, a 16. Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferencia, ahonnan a PTE KPVK hallgatói szép sikert elérve tértek haza.

A konferencia nemzetközi, közép-európai jellegű, melyre a Kárpát-medence számos régiójából érkeztek résztvevők. A VMTDK szekciói felölelték a tudományok és művészetek minden területét.
A konferenciára 134 hallgató jelentkezett Szerbiából, Magyarországról, Romániából és Ukrajnából. Karunkat három kiváló hallgató képviselte.
Társadalomtudományok I. szekció
Huth Anita (szociális munka BA): Nők elleni erőszak- görbetükörben
Témavezető: Varga István egyetemi tanársegéd

A Társadalomtudományok II. szekció
Csibi János (tanító BA) Reformpedagógiák Magyarországon- Iskolai kultúra a budapesti Rogers és az egri Jena-plan iskolában
Témavezető: Dr habil Kurucz Rózsa CSc, főiskolai tanár

Humán I. szekció
Nagy Lilla Adrienn (tanító BA) Drámapedagógiával az előítélet ellen
Témavezetője. Tancz Tünde mesteroktató
Nagy örömmel és büszkeséggel számolunk be arról, hogy az egyetemi hallgatói, mesterképzős hallgatók körében a Humán I szekcióban Nagy Lilla Adrien IV. éves tantó szakos hallgató dolgozatával és előadásával első helyezést ért el, és Szekcióelső díjat kapott.

Az eredményhez szívből gratulálunk Nagy Lillának és témavezetőjének Tancz Tünde tanárnőnek!

A VMTDK-n szerzett élményeikről hallgatóink  Ifjú tudósok bemutatkozása Újvidéken címmel írtak beszámolót.