Mindennapi pénzügyeink

A Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kara adott otthont 2020. március 2-án a „Mindennapi pénzügyeink” című rendezvénynek, mely a Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetsége Dél-dunántúli Regionális Szervezete kezdeményezésére, a Diákhitel Központ Zrt. közreműködésével került megrendezésre. A megjelent, közel nyolcvan érdeklődőt Sónyákné Kátai Judit, a PTE Kancellária közgazdasági igazgatója köszöntette. A rendezvény keretében elsőként Dr. Ferkelt Balázs a Budapesti Gazdasági Egyetem tanszékvezető egyetemi docense tartott interaktív előadást a pénzügyi tudatosság megnövekedett jelentőségéről. Ezt követően Boros Szilárd a Magyar Nemzeti Bank felsőoktatási szakértője a hitelfajtákról tájékoztatta a középiskolás és egyetemista diákságot, hasznos gyakorlati tanácsokkal is ellátva őket. A fórum folytatásaként Siket Zoltán, a Diákhitel Központ Zrt. intézményi kapcsolattartási munkatársa a Diákhitel igénybevételi lehetőségeit ismertette meg a hallgatósággal. Az előadássorozat zárszavában Dr. Koltai Zoltán, a házigazda intézmény oktatási dékánhelyettese köszönte meg a résztvevők érdeklődését, kiemelve a fiatal generáció szerepét az újfajta pénzügyi kultúra megteremtésében.

Hungarian