Vizuális nevelés az általános iskola 1-6. osztályában

30 kredit

Képzési forma

levelező képzés

Képzés célja: Olyan szakemberek képzése, akik a korszerű vizuális ismeretek, készségek és képességek birtokában alkalmasak az általános iskola 1-6 osztályában a vizuális nevelés feladatainak ellátására. Élményszerű feldolgozásokon keresztül érzékletes tapasztalatokhoz, alapvető és általánosítható ismeretekhez juttatni a hallgatókat a képzőművészet, szélesebb körben gyakorolt és az iskolában is művelhető műfajaiban. Mindez szolgálja a hallgató szemléletének finomodó értékirányultságát, nyitottságát, fokozódó érdeklődését.

Főbb tárgyak: Vizuális közlésformák; Művészettörténet; Tárgy- és környezetkultúra; Alkotási gyakorlat és esztétikai alapismeretek; Tantárgy pedagógia; Művészeti gyakorlatok; Vizuális kommunikáció; Művészi animáció

Tanúsítvány

Tanító vizuális nevelés területen

Elhelyezkedési lehetőség

Általános iskola 1-6. osztályában

A képzés költsége

Jelentkezési határidő: 2023. augusztus 1.

Jelentkezés feltétele

Tanító szakképzettség

Jelentkezés módja

A honlapról letölthető jelentkezési lap, valamint a diploma másolatának beküldésével

Tervezett indítás

2023. szeptember

Szakfelelős: Dr. Varga Tünde

Információk és jelentkezés a kis-pongracz.tamas@pte.hu e-mail címen.