Ösztöndíjas Nemzetiségi Pedagógushallgatók I. Országos Konferenciája

2019. szeptember 19-én az első, másod- és harmadéves német nemzetiségi óvodapedagógus, valamint az első éves német nemzetiségi tanító szakos hallgatók meghívást kaptak a Parlamentben megrendezésre kerülő Ösztöndíjas nemzetiségi Pedagógushallgatók I. Országos Konferenciájára. A konferencia 10 órakor kezdődött Ritter Imre NEB elnök megnyitó beszédével.

A résztvevőket köszöntötte dr. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Úr, majd Dr. Manz Adelheid, az Eötvös József Főiskola Intézetigazgatója beszélt a csecsemő- és kisgyermeknevelő BA alapszak kétnyelvű nemzetiségi szakirány létesítéséről és annak fontosságáról. Hallhatták Kissné Köles Erika szlovén szószóló tájékoztatóját a nemzetiségi pedagógus ellátottságának egyes kérdéseiről, illetve Meskó Gyula, UdPI szakreferens nemzetiségi tanító, tanár, szaktanár helyzet országos felméréséről. A konferencián Englenderné Hock Ibolya MNOÖ elnök előadásában hivatalosan kihirdetésre került a 2019/ 2020. évre vonatkozó Nemzetiségi Pedagógus Tanulmányi Ösztöndíj pályázata. A konferenciát német, roma, szlovén, szerb, horvát és szlovák nemzetiségi oktatási intézmények tanulóinak előadásai színesítették. Zárásképpen iskolánk hallgatóját, Tamás Tímeát Ritter Imre köszöntötte születésnapja alkalmából.

A konferencia 12:30-ig tartott, amit közös fotó, majd állófogadás követett. A rendezvényre az utazást az intézmény busszal biztosította.

Hungarian