„Segítők fái egy jobb világért!”

Date:
2019. November 05. 16:00
Location:
PTE KPVK Szekszárd, Rákóczi u. 1.

Szociális Munka Napja alkalmából

„Segítők fái egy jobb világért!”

FAÜLTETÉS

Mottónk:

„A legjobb időpont a faültetésre 20 évvel ezelőtt volt, a második legjobb időpont ma van!”

(kínai közmondás)

Helyszín:

PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar

Szekszárd, Rákóczi u. 1.

Időpont:

2019. november 5. kedd 16.00

2019. november 12-én ünnepeljük a Szociális Munka Napját. Ebből az alkalomból szeretnénk az előző hét kedden, november 5-én felhívni a figyelmet a szociális szakmára, a szociális szakmában dolgozókra, s a szociális szakma fontosságára.

Cél:

• A faültetés szimbolikus, hiszen a jövő nemzedékének biztosítja a tiszta levegőt, megköti a széndioxidot, megszűri az UV sugárzást, élőhelyet biztosít madarak számára, majd a fa termése táplálékot ad. Szeretnénk hinni, hogy a szociális munka, melyet minden nap hittel végzünk, értéket képvisel a jelen, s a jövő generációi számára.
  • A fát közösen ültetjük, hiszen az összefogás, az együttműködés megkerülhetetlen ebben a szakmában.
  • Elsőként a szociális munka Alma Mater-ben a helyi főiskola kertjében ültetünk nyírfát, jelezvén, hogy a tudás, az értékek képviselete a szociális munkás képzéshez szorosan kötődik. Nem lehet tudományos ismeretek nélkül, professzionális munkát végezni.
  • Célunk, hogy felhívjuk november 12-re a figyelmet, hogy jelezzük, hogy csendben, észrevétlen, a háttérben dolgozunk, mint ahogy a fák, némán teszik a dolgukat!

Szervezők:

• Szekszárd Megyei Jogú Város Kábítószerügyi Egyeztető Fóruma
  • RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat
  • Tolna Megyei Balassa János Kórház, Pszichiátriai Osztály
  • PTE KPVK Szociális Tanulmányok Tanszék

A program menete:

Köszöntő

KEF részéről Dr. Haag Éva, akadályoztatása esetén Kálóczi Andrea

Megnyitó beszédet mond

Prof. Dr. habil Nagy Janka Teodóra  –  tanszékvezető, egyetemi tanár PTE KPVK

Faültetés, emléktábla elhelyezés

Dr. Varga István Ph.D –  egyetemi adjunktus PTE KPVK, és Halász János RÉV addiktológiai konzultáns