Nyílt nap és előzetes alkalmassági vizsga a PTE KPVK-n

Dátum:
2020. január 16. 09:00 - 16:00
Helyszín:
PTE KPVK Szekszárd, Rákóczi u. 1.

9:00 érkezés, regisztráció

egész délelőtt
standok (Illyés Gyula Aula)
Illyés Gyula Pedagógusképző Intézet, Vidékfejlesztési Intézet, Kultúra- és Társadalomtudományi Intézet
Hallgatói Önkormányzat, Kollégium
Karrier Pont, Mentor Klub, Tudományos Diákkör, Diákhitel

grafológiai tanácsadás (fsz. 38. terem)
pályaorientációs tanácsadás (fsz. 32. terem)

#bookstagram
Hozz magaddal, vagy válassz egy neked tetsző könyvet a könyvtárból, készíts róla egy hangulatos fotót a Kar épületében, és töltsd fel az Instagramra #ptekpvknyiltnap hashtaggel! A legtöbb kedvelést összegyűjtő kép tulajdonosa KPVK-s ajándékcsomagot nyer!

10:00 interaktív programok
Plüsskaktusz (fsz. 52. terem)
Az érzékenyítő foglalkozás keretein belül az interaktív játékokon keresztül ismerkedsz meg a siketek és nagyothallók világával, és betekintést kaphatsz a jelelés rejtelmeibe is.

Ki szeret játszani a legkisebb korosztállyal? (fsz. kisaula)
A másodéves csecsemő- és kisgyermeknevelő szakos hallgatók Játékpszichológia kurzus keretén belül csecsemőknek és kisgyermekeknek tervezett saját készítésű játékait tekintheted meg és próbálhatod ki. Ugye Te is játszol velünk? Mi már nagyon várunk!

Üvegbe zárt illatok (3. emelet kóstolóterem)
Az interaktív előadás alatt aromakorong segítségével megismerkedhetsz azokkal a gyümölcsös, fűszeres, herbális, minerális, vegetális, animális illatokkal, melyeket felfedezhetünk a borokban is a kóstolás során. A játékos illatfelismerés remek lehetőség a memória fejlesztésére is, mely sok-sok gyermekkori élményt, évszakot, kellemes pillanatot tud eszedbe juttatni.

Képregényrajzolás (2. emelet 240. terem)
A grafikai készségfejlesztő foglalkozáson megismerheted a képregénykészítés alapjait és karunk környezetkultúra szakját.

10:00 szülői fórum (Kari Tanácsterem)
kari vezetés
felvételi követelmények, pontszámítás, ponthatárok
szakokkal kapcsolatos kérdések
lakhatás, ösztöndíjak
tehetséggondozás, karrierépítés

11:00 kolitúra
11:30 gyakorló intézmények (óvoda, iskola) látogatása

13:00 előzetes alkalmassági vizsgák: A pedagógusképzésekre jelentkezők a délután folyamán előzetes alkalmassági vizsgán vehetnek részt. A vizsgával kapcsolatos részletes információk már elérhetőek a honlapunkon: http://bit.ly/33QllRo
Jelentkezés: 2020. január 14-ig a honlapról letölthető jelentkezési lap megküldésével.