Hallgatói látogatás a pécsi Mandulafa Waldorf Iskolában

A PTE KPVK Illyés Gyula Pedagógusképző Intézetének 3. éves tanítós hallgatói kreatív művészeti moduljuk keretében 2026. április 15-én, szerdán, egész napos látogatást tettek a pécsi Mandulafa Waldorf Iskolában Dr. Tari Eszter adjunktussal.
A hallgatói csoportot Nemerey Péter, a pécsi iskola egyik alapítója fogadta és kísérte végig. 10 órától röviden bemutatta iskolájukat, beszélt történetükről, mindennapjaikról és általában a művészetalapú Waldorf-módszerről. Utána lehetőség volt betekinteni a 6. osztályosok euritmia órájára Frey Hajnalkához, az 5. osztályosok kézimunka órájára Tihanyi Tímeához, majd Horváth Orsolya 3. osztályosokkal vezetett zene órájára.
A hallgatók számára nagy lehetőség volt, hogy a 4. szakórában Nemerey Péter festészeti szakoktató „vezetett” festészetórát tartott. Az elkészült művekről röviden beszélgettek is a program lezárásaként.
A tanárnő és tanítványai hálásan köszönik a kedves fogadtatást és hogy betekinthettek ebbe  a csodálatos világba!

magyar