Múzeumpedagógiai élményprogramon vettek részt a PTE KPVK hallgatói

A pécsi Janus Pannonius Múzeum Vasarely Múzeumában múzeumpedagógiai foglalkozáson vettek részt a PTE KPVK IGYPI 3. éves tanító szakos hallgatói a kreatív művészeti modul keretében  2026. május 6-án, szerdán Dr. Tari Eszter adjunktus kezdeményezésére és vezetésével.

Victor Vasarely művészeti életútját Somody-Vadvári Katalin múzeumpedagógus érdekfeszítően mutatta be a nemrégiben felújított és újrarendezett múzeum tereiben. A leendő tanítók számára Katalin arra is kitért, hogy módszertanilag mit és hogyan szokott elmondani a gyermekcsoportoknak, melyet a saját maga által kifejlesztett modellekkel is szemléltetett. A program csúcspontja az volt, mikor a hallgatók a múzeum padlástéri műhelyében Vasarely művészete által inspirált színes papírkollázsokat készíthettek.

A jelenlevők reményei szerint ez a kapcsolat tovább folytatódik a kar és a múzeum, valamint a hallgatók leendő munkahelyei és a múzeum között is

 

magyar