Szakmai látogatás és kreatív műhelymunka a Bóbita Bábszínházban

A PTE KPVK IGYPI első éves csecsemő- és kisgyermekgondozó hallgatói 2026. április 30-án immár többedjére ellátogattak a pécsi Bóbita Bábszínházba Dr. Tari Eszter adjunktus szervezése révén. Itt a kar támogatásával, Aranyosi Szilvia, kézműves foglalkozásvezető és rendezőasszisztens vezetésével bábkészítő foglalkozáson vettek részt. A hallgatók, Szilvia saját terve alapján, bunraku-stílusú (hátulról mozgatható) tavaszi manóbábot készítettek. Második programként, a foglalkozás után a hallgatók megtekintették az Astra Bábegyüttes 70 évének kamarakiállítását is az épületen belül található bábmúzeumban. A résztvevők egy igazán kellemes és hasznos délutánt töltöttek el a Bóbitában.

magyar