Természetismeret oktatása az általános iskola 1-6. osztályában

30 kredit

Képzési forma

levelező képzés

Képzés célja: Olyan szakemberek képzése, akik a korszerű ismeretek, készségek és képességek birtokában alkalmasak az általános iskola 5- 6. osztályában a tantárgy oktatására elsajátítva a holisztikus, interdiszciplináris szemléletmódot. A hallgatók a megszerzett ismereteik és attitűdjeik alapján járuljanak hozzá a felnövekvő nemzedék környezettudatos, természettisztelő életszemléletének és a szükséges felelősségének alakításához. További cél az új kompetenciák megszerzésével, az adott műveltségi terület mélyebb ismeretével növelni a pedagógusok  elhelyezkedési esélye a munkaerő piacon.

Főbb tárgyak: Fizikai, kémiai ismeretek és gyakorlatok; Általános természeti földrajz; Magyarország földrajza; Növénytani ismeretek; Állattani ismeretek; Természetismeret

Tanúsítvány

A műveltségi terület oktatásához szükséges tudás elsajátításáról.

Elhelyezkedési lehetőségek

Általános iskolában a tantárgy oktatása

Képzés költsége

150.000 Ft/félév

Jelentkezési határidő: jelenleg nem várjuk a jelentkezőket

Jelentkezés feltétele

Tanító szakképzettség

Jelentkezés módja

A honlapról letölthető jelentkezési lap, valamint a diploma másolatának beküldésével

Tervezett indítás

A 2019/2020-as tanév első félévében nem indul a képzés.

Szakfelelős: Dr. Máté Andrea

Információk és jelentkezés: Lévai Andrea Levai.Andrea@kpvk.pte.hu