Forgass a Földért! címmel 24 órás, nemzetközi filmkészítő maraton a PTE KPVK-n

„Egy Föld, egy film, egy esély” címmel nagyszabású, nemzetközi filmkészítő maraton veszi kezdetét a PTE KPVK-n 2021. április 17-n. Erről tartott 2021. április 9-én a Kar szekszárdi campusa előtti téren sajtótájékoztatót Prof. Dr. Szécsi Gábor, a PTE KPVK dékánja és Kindl Gábor producer, filmrendező, a program főszervezője.

A rendezvény célja, hogy a film tudatformáló eszközeivel hívja fel a figyelmet a fogyasztói szokások megváltoztatásának szükségességére, a mindennapi életvitel során.

A filmkészítő maraton - egyfajta futás, versenyfutás az idővel, hiszen a résztvevőknek mindössze 24 óra, azaz egy nap áll rendelkezésre a filmjük elkészítésére.

A filmkészítő verseny rajtja, 2021. április 17. (szombat), helyi idő szerint 10 óra.

A szervezők a verseny kezdetén, a rajt pillanatában, időzónánként több elemet ismertetnek, melyből 1 elemet kötelező beépíteni a versenyfilmbe. A filmkészítő játékra bárki, bárhonnan jelentkezhet. Nevezési díj, korosztályi és technikai megkötés nincs. A film lehet élőszereplős rövidfilm, video klip vagy animáció.

A program védnökei: Horvát Péter elnök (Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási hivatal)

Prof. Dr. Szécsi Gábor dékán (PTE KPVK)

A zsűri elnöke: Szabó István Oscar-díjas filmrendező,

A zsűri társelnöke: Sandeep Marwah Asian Academy of Film and TV elnöke (India)

A verseny művészeti igazgatója: Professor Karl Bardosh Master Prof. Tisch School of Arts New York University (New York)

A 24 órás filmkészítő maraton megvalósítását, kontinenseken, illetve egyes országokban Regionális Producerek segítik.