Prof. Dr. Szécsi Gábort beiktatták az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia tagjai közé

Salzburg, 2019. március 2.– Prof. Dr. Szécsi Gábor tanszékvezető egyetemi tanárt, a PTE KPVK dékánját 2019. március 2-án Salzburgban beiktatták az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia (EASA) tagjai közé.

A salzburgi székhelyű Európai Tudományos és Művészeti Akadémia (EASA) ünnepi ülésén 2019. március 2-án Prof. Dr. Szécsi Gábor tanszékvezető egyetemi tanárt, a PTE KPVK dékánját beiktatták az Akadémia tagjai közé.

Az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia legfőbb célkitűzése, hogy együttműködést építsen ki az európai felsőoktatási és tudományos műhelyek, a különböző tudományterületeken tevékenykedő tudósok, szakemberek között.

Az Akadémia tagjai, közöttük 31 Nobel Díjas kutató, különböző tudományterületi szekciókban végeznek kutatómunkát, tartanak különböző rendezvényeket, szakmai konferenciákat.