Az EMISE+ projekt az EMISE program folyománya (LEONARDO Innovációtranszfer 2011-2013) ;
Az AROBASE és a partnerei, mindegyik terület (Magyarország, Olaszország és Spanyolország) igényeit figyelembe vételével, a következőket hajtották végre:
- az AROBASE által átadott pedagógiai eszközöket alkalmazták
- együttesen kidolgozták az „európai projektmenedzser a szociális és szolidáris gazdaságban” (az Országos Szakképesítési Jegyzékben az 1. szinten szereplő megnevezés) közös kompetencia-térképét, egy wiki-szótárt, oktatási anyagokat stb…
- Franciaországban (AROBASE Központ) egy 15 hallgatóból álló pilot-csoporton kipróbálták egy közös képzés feltételeit
- a szociális vállalkozási tevékenységről, mint a „növekedés mozgatóerejéről” kiadványokat készítettek és előadást tartottak
- együttgondolkodást kezdeményeztek a szociális vállalkozási tevékenység kiterjesztési stratégiájáról
Az EMISE+ ambíciója az, hogy hozzájáruljon a szociális vállalkozási tevékenységgel kapcsolatos európai stratégiához.
Annak megmutatásáról lenne szó, hogy a szociális vállalkozás alapításának egyéni elgondolásai hogyan illeszkednek a társadalom átalakításának kollektív mozgalmába, és hogyan képeznek megoldást a szociálpolitikák válságára.
A vállalkozó milyen kulcskompetenciái nyilvánulnak meg? Léteznek-e a vállalkozásalapításnak kedvező kulturális sajátosságok?
Célunk annak megmutatása, hogy az egyéni vállalkozó alakján túl létezik egy kollektív szerveződési forma, amelyet a vállalkozói hálózat körül elő kell mozdítani.
Elgondolásunk két általános célkitűzés köré szerveződik:
1- Konkretizálni az Európai Képesítési Keretrendszert a szociális vállalkozó kulcskompetenciái körül
1.1- Az AROBASE Rhône-Alpes kontrollcsoport alapján szétterjeszteni és kipróbálni 4 szociális vállalkozói csoport létrehozását, Magyarországon, Olaszországban, Spanyolországban és Franciaországban (Burgundiában).
1.2- Megvalósítani a képesítési átjárhatóságot az egyetemi képzés (Manager in Social Economic, Pécsi Egyetem) és a szakképzés (Európai projektmenedzser, AROBASE; és az olasz ill. spanyol partnerek képzése) között.
2- Az innováció és a kreativitás fejlesztését elősegíteni, megerősítve az országok közötti együttműködést az oktatás és a foglalkoztatás világa között
2.1 – A szociális vállalkozás tartóssá tételének és megerősítésének segítése egy gazdasági modell (például: az eszközök egymás közötti megosztása) és egy demokratikus szerveződési forma (szociális szövetkezet, conzorcium....) előtérbe helyezésével
2.2 – A szociális vállalkozási tevékenység kiterjesztésének feltételeiről összegyűjteni a meglévő elemeket és azokat közvetíteni. Nevezetesen ez azt jelentené, hogy megmutatjuk:
- a társadalmi innováció és a társadalmi hasznosság a szociális vállalkozási tevékenység szervező tényezőit képezik
- a közszféra és a civil társadalom közötti dinamika és húzóhatás az egyik kulcstényezője a szociális vállalkozási tevékenység tartós sikerének.