Az interprofesszionális együttműködés lehetőségei az szociálpedagógiában

Dátum:
2023. április 21. 10:00
Helyszín:
Család- és Gyermekjóléti Központ, Sárbogárd

A Sárbogárdi Egyesített Szociális Intézmény

Család- és Gyermekjóléti Központ és

a Pécsi Tudományegyetem, Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar KTI Szociális Tanulmányok Tanszéke

tisztelettel meghívja

AZ INTERPROFESSZIONÁLIS EGYÜTTMŰKÖDÉS LEHETŐSÉGEI

A SZOCIÁLPEDAGÓGIÁBAN

esetkonferenciára

A szakmai program célja, hogy a résztvevők megismerjék a szociálpedagógia színterein dolgozó szociális, pedagógiai, gyógypedagógiai és pszichológus szakemberek tapasztalatait, az interprofesszionális együttműködés legfontosabb formáit egy-egy gyakorlati kérdés, eset és problémakör kapcsán.

Időpont:              2023. április 21. (péntek) 10:00 óra

Helyszín:             Család- és Gyermekjóléti Központ 7000 Sárbogárd, József Attila u. 14.

PROGRAM:

10:00: Köszöntő

(Dienes Katalin intézményvezető, Ladányi-Mészáros Judit szakmai vezető, Prof. Dr. Nagy Janka Teodóra tanszékvezető egyetemi tanár)

10:30: Az interprofesszionális együttműködés lehetőségei: esetbemutatás és -megbeszélés

(Ladányi-Mészáros Judit szakmai vezető, Tatárné Tóth Gabriella családsegítő, Gerse Dóra esetmenedzser, Domjánné Dodonka Zita tagintézményvezető)

11:30 Szakmai tapasztalatok és dilemmák egy pártfogó szemével (előadó: Dr. Matla Gabriella)

12:00-12:30 Kávészünet

12:30 Az esetkonferencia, mint interprofesszionális együttműködési lehetőség gyakorlati tapasztalatai

(Kerekasztal beszélgetés)

Moderálja: Dr. Varga István adjunktus

Résztvevők:

a Sárbogárdi Egyesített Szociális Intézmény Család- és Gyermekjóléti Központ munkatársai (Ladányi-Mészáros Judit szakmai vezető, Tatárné Tóth Gabriella családsegítő, Gerse Dóra esetmenedzser)