Gyermekkultúra és gyermekirodalom Magyarországon és a Kárpát-medencében

(HÉTFŐ)

HELYSZÍN

Pécsi Tudományegyetem, Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar

(7100 Szekszárd, Rákóczi u. 1. 52. előadó)

A konferencia az 'EFOP-3.4.3-16-2016-00005' számú  'Korszerű egyetem a modern városban: Értékközpontúság, nyitottság és befogadó szemlélet egy 21. századi felsőoktatási modellben' című támogatási szerződés keretében kerül megvalósításra a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar szervezésében.

9:00 - 10:00   Érkezés, regisztráció

10:00   Plenáris előadások 52. előadó

Megnyitó Prof. Dr. Szécsi Gábor egyetemi tanár, PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar dékán

Dr. habil. Bús Imre főiskolai tanár (PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar)

Gyermekkultúra a PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Karon

Prof. Dr. Horváth Béla DSc egyetemi tanár (PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar)

Gyermekirodalom a PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Karon

Prof. Dr. Szécsi Gábor egyetemi tanár (PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar)

Gyermekkultúra a digitális korban

Dr. Katona György egyetemi docens (Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar)

Két világ polgárai – gyermekek az offline és online kultúra hatásrendszerében

Dr. habil. Kurucz Rózsa főiskolai tanár (PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar)

Reformkori új nevelési tér a gyermektudomány kontextusában Erdélyben

12:00-13:00 Ebéd

Szekcióülések

13:00 Gyermekkultúra 52. előadó

A gyermekkultúra értelmezési keretei

Dr. Borbély Julianna egyetemi adjunktus (Partiumi Keresztény Egyetem Neveléstudományi Intézet)

Tanárképzés szervezés és gyermekkultúra vizsgálata a Partium Keresztény Egyetemen

Dr. Bordás Andrea egyetemi adjunktus (Partiumi Keresztény Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Humántudományi Tanszék)

Színház- és drámapedagógiai kutatások a gyermekkultúra köréből a Partiumban

Prof. Dr. Takács Márta egyetemi tanár (Újvidéki Egyetem Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar)

Tudománynépszerűsítés gyermekeknek és fiataloknak

Prof. Dr. Farkas Róbert egyetemi rendkívüli tanár (Újvidéki Egyetem Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar)

„A látható kép – kép a szóban”

Kovács Hajnalka tanársegéd (Neumann János Egyetem Pedagógusképző Kar)

Hagyományos és digitális gyermekrajzok

Dr. Kitzinger Arianna egyetemi docens (Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar)

A kultúra közvetítése a modern idegen nyelvi óvodapedagógus-képzésben

Müller János mesteroktató (Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar)

Német-e a német nemzetiségi gyermekdal?

Kazinczy Viktória Renáta doktorandusz (Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar OTNDI)

A drámapedagógia szerepe és helye a gyermekkultúrában

Dr. Rácz Barbara adjunktus (Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar)

A gyermekkultúra projekt gyakorlata