Képzés és kutatás 4 - A közoktatás, mint szociálpedagógiai színtér

KÉPZÉS ÉS KUTATÁS 4

A KÖZOKTATÁS, MINT SZOCIÁLPEDAGÓGIAI SZÍNTÉR

címmel rendezett nemzetközi konferenciára

Időpont: 2023. május 11. (csütörtök)

Helyszín: Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi és Pedagógusképző Kar

„A” Campus fsz. 42. terem (7100 Szekszárd, Rákóczi u. 1.)

8.30-9.00 Regisztráció

9.00-9.20 Köszöntő

Weöres Sándor: Dob és tánc

(előadják: a GYKTV Rózsakert Gyermekotthon gyermekei, koreográfus Hágen Zsuzsanna)

Prof. Dr. Szécsi Gábor egyetemi tanár, a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar dékánja

Prof. Dr. Nagy Janka Teodóra PhD tanszékvezető egyetemi tanár, szakfelelős (PTE KPVK KTI Szociális Tanulmányok Tanszék

A SZOCIÁLPEDAGÓGUS KÉPZÉS NEMZETKÖZI JÓ GYAKORLATAI

Elnök: Prof. Dr. Nagy Janka Teodóra PhD tanszékvezető egyetemi tanár (PTE KPVK KTI Szociális Tanulmányok Tanszék

9.20-9.50 The training and practice of Polish social pedagogy/Képzés és gyakorlat a lengyel szociálpedagógiában

Prof. Dr. Swider Malgorzata (Pedagogical University of Krakow) – Dr. Klein Ágnes PhD egyetemi docens (PTE KPVK, IGYPI)

SEGÍTŐ SZAKEMBEREK A KÖZOKTATÁSBAN

Elnök: Dr. Varga István PhD adjunktus (PTE KPVK KTI, Szociális Tanulmányok Tanszék)

9.50-10.10 Iskolai szociális munkások és szociálpedagógusok feladatai és együttműködési lehetőségei a közoktatásban

Kerekes László elnök (Magyarországi Iskolai Szociális Munkások Közhasznú Egyesülete)

10.10-10.30 Helyzetkép és diagnózis: az iskolai szociális munka aktuális kérdései a szekszárdi közoktatási intézményekben

Szabó Alíz alelnök (MISZKE), intézményvezető-helyettes, Szekszárd MJV Humánszolgáltató Központja

10.30-10.40 Felkért hozzászóló: Toláczi Zsuzsanna intézményvezető, Szekszárd, MJV Humánszolgáltató Központja

10.40-11.00 Kávészünet

A SZOCIÁLPEDAGÓGIA ELMÉLETE ÉS GYAKORLATA

Elnök: Dr. Brachinger Tamás PhD adjunktus (PTE KPVK KTI Szociális Tanulmányok Tanszék)

11.00-11.20 Más szemével nézni: a szociálpedagógus munkája a tanító szemszögéből

Pomozi Tímea hallgató (tanító szak, 3. évf., PTE KPVK) – Dr. Klein Ágnes PhD egyetemi docens (PTE KPVK IGYPI)

11.20-11.40 A táncterápia alkalmazási lehetőségei a szociálpedagógia színterein

Hágen Zsuzsanna hallgató (szociálpedagógia MA 1. évf., PTE KPVK) – Dr. Bíró Violetta PhD adjunktus (PTE KPVK, IGYPI) – Prof. Dr. Nagy Janka Teodóra PhD tanszékvezető egyetemi tanár (PTE KPVK KTI Szociális Tanulmányok Tanszék)

11.40-12.00 Az óvodai és az iskolai segítő lehetőségei az iskolai kortárs bántalmazás esetében

Ladányi-Mészáros Judit hallgató (szociálpedagógia MA 1. évf., PTE KPVK) – Dr. Varga István PhD adjunktus (PTE KPVK KTI, Szociális Tanulmányok Tanszék)

12.00-12.20 A család szerepe a pszichiátriai betegség alakulásában

Szabó Andrea hallgató (szociálpedagógia MA szak, 1. évf. PTE KPVK) – Dr. Bognár Szabina PhD adjunktus (PTE KPVK KTI, Szociális Tanulmányok Tanszék)

12.20-12.40 Innovációs lehetőségek a szenvedélybetegek ellátásában: új irányok a prevencióban és a rehabilitációban

Bán Edit hallgató (szociálpedagógia MA szak 1 évf., PTE KPVK) – Farkas Éva tudományos segédmunkatárs (PTE KPVK KTI, Szociális Tanulmányok Tanszék) – Kálóczi Andrea intézményvezető (RÉV Szenvedélybeteg-Segítő Szolgálat, Szekszárd)

12.40-13.00 Az érzékenyítés, mint szociálpedagógiai eszköz az óvodában és az iskolában

Kovács Emese (szociálpedagógia MA szak 1 évf., PTE KPVK) – Dr. Brachinger Tamás PhD adjunktus (PTE KPVK KTI Szociális Tanulmányok Tanszék) – Prof. Dr. Nagy Janka Teodóra PhD tanszékvezető egyetemi tanár (PTE KPVK KTI Szociális Tanulmányok Tanszék)

13.00-13.30 Hozzászólások

13.30 A konferencia zárása

Prof. Dr. Nagy Janka Teodóra tanszékvezető egyetemi tanár

A konferencia kísérő programjai

A „Keresztény Szeretet Leányai” Szekszárdon – a Szürke Nénék emlékezete

(15.00 Szekszárd, Alsóvárosi temető – megemlékezik: Prof. Dr. Nagy Janka Teodóra tanszékvezető egyetemi tanár, PTE KPVK)

ÁL(-)ARCOK

a GYKTV Rózsakert Gyermekotthon (Hőgyész) gyermekeinek alkotásai

(Kiállítás rendező: Dr. Bíró Violetta PhD adjunktus, PTE KPVK, IGYPI)

JÁTSSZUNK EGYÜTT!

(A foglalkozást tartják: a PTE KPVK 2. évfolyamos tanító szakos hallgatói)

MI, A FÜGGÖNY MÖGÜL

a „Szociálpedagógusnak lenni életre szóló hivatás” – filmvetítés

(Készítették: Kindl Gábor és a PTE KPVK szociálpedagógia mester szak hallgatói, 2022)

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

További információk: Facebook: „SZESZOC”, PTE KPVK, www.kpvk.pte.hu