SCHNITT/ IMRE Péter szobrászművész kiállítás megnyitója

Dátum:
2021. október 20. 17:00
Helyszín:
PTE KPVK UNIVERSITAS GALÉRIA /Szekszárd, Rákóczi u. 1.

Interaktív kiállítás megnyitó:   IMRE Péter szobrászművész
bemutatja  kiállított munkáit a nézők instrukciói alapján.
A kiállítás kurátora: VARGA Rita képzőművész

A kiállítás megtekinthető: 2021. november 02-ig,
a galéria nyitvatartási időpontja szerint: H-P 10.00-18.00-ig.

Imre Péter szobrászművész közel 15 éve tanít a PTE KPVK környezetkultúra szakán. Tanulmányait a Budapesti Orvostudományi Egyetemen, majd a Képzőművészeti egyetem szobrász szakán végezte el, Somogyi József Kossuth díjas szobrászművész, majd Bencsik István Kossuth díjas tanítványaként. Rendszeresen állít ki és vesz részt hazai és nemzetközi kiállításokon. Több köztéri munkája látható hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. Többek közt az egyik legnagyobb nemzetközi érdeme, hogy sikeresen pályázott az Aix en Provence-i alapítványhoz 2012-ben, Vasarely munkásságára reflektáló műve, az Aix en Provence-i Vasarely Múzeum parkjában lett felállítva  2013-ban.

Az Universitas Galéria jelenlegi kiállításán egy szubjektív, nagyon érzékeny metszetet kapunk Imre Péter szobrászművész sokrétű munkásságából. Építészeti terveivel,  szobraival, objektjeivel, rajzaival, fotóival, valamint utópisztikus elképzeléseivel találkozhat a közönség!