„Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban” címmel

egyetemek és a főiskolák hallgatói számára az alábbi témakörökben:

1.            Egy szabadon választott uniós politika jelenlegi, illetve 2020 után várható szabályai.

2.            Magyarország vagy egy másik EU-tagállam európai uniós tagságának tapasztalatai

3.            Az Európai Unió 2020 utáni időszakra vonatkozó többéves költségvetésének tárgyalásai.

4.            Az Európai Unió jövőjéről folytatott vita.

5.            Az Egyesült Királyság kilépésének lehetséges hatásai a tagállamokra, az uniós intézményekre és politikákra.

6.            Az Európai Unió válasza az új globális kihívásokra (pl. migráció, klímaváltozás, energiabiztonság, demográfia).

7.            A Visegrádi négyek és a regionális együttműködés jelentősége.

8.            Az uniós csatlakozás társadalmi vonatkozásai, különös tekintettel a Kárpát-medencei kisebbségi közösségek helyzetére.

9.            Az őshonos nemzeti közösségek helyzetének védelme és előmozdításának lehetőségei az Európai Unióban (pl. polgári kezdeményezés).

A pályázatra a magyarországi felsőoktatási intézmények alap-, mester- vagy osztatlan képzésben részt vevő, valamint a Magyarországgal szomszédos államok magyar nyelven is oktató felsőoktatási intézményeinek 30 évnél fiatalabb, nappali vagy levelező tagozatos, aktív státuszú hallgatói jelentkezhetnek.

A pályázat díjazása:

1. helyezett                      400 000 Ft

2. helyezett                      300 000 Ft

3. helyezett                      200 000 Ft

két különdíj, egyenként      150 000 Ft

A teljes pályázati kiírás ITT érhető el!

A pályázat beküldésének határideje: 2019. február 15., péntek