Tudományos Diákköri Munka 2024. ősz

PÁLYÁZATI KIÍRÁS

A Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar (továbbiakban: KPVK) pályázatot hirdet ,,Tudományos Diákköri Munka 2024. ősz" nevű ösztöndíj elnyerésére.  Az ösztöndíj célja a TDK munkában résztvevő hallgatók kutatási munkájának támogatása, ösztönzése.

Az ösztöndíj keretösszege: 150.000 forint.

Az ösztöndíjra azok a hallgatók pályázhatnak, akik megfelelnek az alábbi feltételek mindegyikének:

• nem nyerték el a „Tudományos Diákköri Munka 2023” ösztöndíjat;
  • a KPVK-n a pályázat benyújtásakor aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek;
  • témavezető által vezetett tudományos kutatást végeznek;
  • vállalják, hogy tudományos diákköri pályaművüket 2024 október 1-ig elkészítik és bemutatják a 2024. őszén (előreláthatóan októberben) megrendezendő Kari Tudományos Diákköri Konferencián.

Pályázni az 1-es számú mellékletben szereplő adatlap kitöltésével és annak a farkas.claudia@pte.hu e-mail címre történő beküldésével lehet. Hiánypótlásra nincs lehetőség.

Az elnyerhető ösztöndíj összege:30.000 Ft/fő.

Benyújtási határidő: 2024. június 5.

Az ösztöndíj elnyeréséről a benyújtott pályázatok bírálati szempontrendszer alapján történő rangsorolásával a Dékán által kijelölt 3 tagú bizottság dönt. A rangsorban első 5 helyen szereplő hallgató nyeri el az ösztöndíjat. A bizottság egy tagja a KPVK-n aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező, a pályázatban nem érintett hallgató.

Bírálati szempontrendszer:

• kutatás állapota, előrehaladása: 0-10 pont
  • a kutatás eddigi (rész)eredményei: 0-10 pont.

A pályázat eredményéről a pályázók a tanulmányi rendszerben rögzített e-mail címükre kapnak értesítést 2024. június 15-ig. Az elnyert ösztöndíj a pályázó részére legkésőbb 2024. július 15-ig kerül kifizetésre a nyertes hallgatók tanulmányi rendszerben rögzített bankszámlájára történő utalással.

A pályázatot benyújtott hallgató a döntés ellen – a közléstől, ennek hiányában a tudomására jutásától számított tizenöt napon belül – fellebbezéssel élhet a Kar dékánjánál.

Pályázati Adatlap

Meghatározatlan