Először tettek záróvizsgát a szociálpedagógia mesterszak hallgatói a PTE KPVK-n

Az egyetemi tanulmányok diákok és oktatók számára is kitüntetett pillanata minden évben a záróvizsga. Különösen, ha valamely szak esetében először történik az intézmény életében.

A PTE KPVK szociálpedagógia mesterszakos hallgatói Szekszárdon 2023. június 13-án először adhattak számot tudásukról a képzést záró vizsga keretei között. A tanulmányait 2021-ben megkezdő, Tolna, Baranya, Bács-Kiskun és Heves vármegyékből érkező 11 hallgató a KTI Szociális Tanulmányok Tanszékének oktatóiból álló bizottság előtt tett sikeres vizsgát. Ennek részeként – a legmodernebb európai felsőoktatási képzési irányoknak megfelelően – a hallgatók diplomamunkájuk védése során szociális szakemberektől is kaphattak közvetlen visszacsatolást kutatási eredményeik gyakorlati hasznosíthatóságának lehetőségeiről.