Fuss a rákgyógyításért, és sportolj egész nap a Pécsi Tudományegyetemmel, a Széchenyi téren!

Szeptember 09-én a tizedik születésnapját ünneplő PTE Sportiroda kiegészülve az idén száz éves PTE PEAC-cal jubileumi egyetemi sportnapot szervez, melynek részeként az egész napos mozgás mellett, ismét lehet futni, sétálni, vagy akár kutyát sétáltatni egy jótékony célért Pécsett.

A Sportiroda munkatársainak idén is elsődleges célja, hogy a jótékonysági futás során összegyűlt nevezési díjat az első forintjától az utolsóig a betegekre, illetve az ő komfortérzetük növelésére fordítsa egy alapítványon keresztül. A jótékonysági futás kedvezményezettje 2019 óta az Eurakvilo Gyermekonkológia és Gyermekhospice Közalapítvány.

A rendezvényre az egyetemi polgárok mellett, természetesen a városlakókat is várjuk!

Tervezett program:

• 09.00-10.30 Helyszíni regisztráció kezdete a Széchenyi téren (előregisztráció hiánya esetén)
  • 09.15-10.30 DJ Dominique műsora, táncbemutatók
  • 10.30-10.40 Ünnepélyes megnyitó
  • 10.40-10.55 Közös bemelegítés (Somogyi Kristóffal és csapatával)
  • 11.00-11.25 Start (futás, kocogás, séta)
  • 11.30-12.00 Futónagyköveti díjazás
  • 12.00-12.30 PTE a Családokért tombola sorsolása
  • 13:30 Indulnak a Jubileumi Egyetemi Sportnap délutáni programjai

További részletek:

Táv: 2,6 km

Tervezett útvonal: Széchenyi tér – Irgalmasok u. – Citrom u. – Jókai tér – Ferencesek u. – Szent István tér – Janus P. u. – Mária u. – Flórián tér – Nagy Flórián u. – Király u. – Széchenyi tér

A részvételi díj egységesen min. 2500 Ft. A részvételt – a készlet erejéig – ajándékpólóval jutalmazzuk.

Előzetes regisztráció: 2023. augusztus 24. és szeptember 4. között elektronikusan (alul) vagy a hírlevélen keresztül (alul), vagy személyesen a rendezvény futónagyköveteinél.

Az előzetesen regisztrálók az ajándékpólót személyesen (Rektori Kabinet, Vasvári Pál utca 4. 004-es iroda) vagy a futónagykövetüknél vehetik át szeptember 06-án és 07-én a nevezési díj befizetése mellett. A legtöbb futót toborzó nagykövet díjazásban részesül.

Helyszíni regisztráció: 2023. szeptember 09. 9:00-10:30 (Helyszíni regisztráció esetén ajándékpólót csak a készlet erejéig tudunk biztosítani.)

A rendezvény folyamán friss ivóvizet biztosítunk a futók számára.

INFORMÁCIÓ: egyetemisport@pte.hu

PTE KPVK futónagykövete: Dr Schnell Zsuzsanna schnell.zsuzsanna@gmail.com

Kérjük a jelentkezőket, hogy a nevezési díjat tartalmazó borítékra írja rá a pólóméretet is.