Gratuláció Dr. Kurucz Rózsa "Közjóért" kitüntetése alkalmából

Szeretettel gratulálunk Dr. habil. Kurucz Rózsának, Szekszárd kiválóságának, aki a Szent István-napi ünnepi közgyűlésen a "Közjóért" kitüntető díjat vehette át. Dr. Kurucz Rózsa főiskolai tanár, Bezerédj- és Apáczai-díjas neveléstörténész, a szekszárdi pedagógusképzés legendás alakja, aki fél évszázadot töltött a katedrán. Több ezer hallgató tanulta nála a pedagógiát és pszichológiát, és számos kötet szerzőjeként is maradandót alkotott. A példaértékű neveléstörténeti kutatásai és több évtizedes oktatói munkája méltán érdemelte ki ezt a rangos elismerést. Köszönjük, hogy elhivatottságával és munkásságával gazdagította Szekszárd és a magyar pedagógusképzés világát! Büszkék vagyunk az életművére és a közösségünk számára nyújtott értékes hozzájárulására!

Fotó: Glg