Japán juhar kapaszkodik magyar földbe

Faültetéssel zárult a japán fiatalok pincehelyi terepgyakorlata. A tokiói Meisei Egyetem hallgatói Zhang Xiaorui tanár és Oishi Kana tanársegéd vezetésével érkeztek a Kapos folyó mentén található településre, a helyi értékekkel való ismerkedés szándékával. A három napos látogatást, korábbi kapcsolatai alapján dr. Kriston-Vízi József, a dombóvári múzeum nyugalmazott igazgatója szervezte. A hat lány és nyolc fiú alkotta csapathoz a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetemről ketten csatlakoztak. Ugyancsak részt vett a közös munkában a szekszárdi PTE KPVK Vidékfejlesztési Intézetének két, leendő  agrármérnök hallgatója is Kőszegi Alexandra és Theil Zsófia.

A vendéglátó Pincehelyért Egyesület nevében Kuvik Istvánné elnök és Vódli Bence elnökhelyettes adott tájékoztatást a részletekről. Mint elmondták, igyekeztek bemutatni minél több helyi érdekességet és értéket. Így a hallgatók többek között felkeresték a helytörténeti kiállítást, betekintést nyertek az egykoron Pincehelyen gyakornokoskodó Vörösmarty Mihály életébe és így a magyar irodalom egy szeletébe is. Meghívták a vendégeket a templomba is, ahol a művészeti értékek mellett megismerkedhettek a keresztény vallás alapjaival is.

További részletek itt olvashatóak.

,,Pincehelyért" Egyesület beszámolója a programról itt olvasható.