Kari Tudományos Diákköri Konferencia

A PTE KPVK 2020. október 13-án tartotta Kari Tudományos Diákköri Konferenciáját. A tudományos és művészeti diákköri tevékenység keretében színvonalas, érdekes megközelítéseket, és eredeti látásmódot tükröző munkák születtek. A tehetséges fiatalok színes prezentációkkal illusztrálták kutatásaikat. A TDK Konferencián a pécsi Gyakorló Gimnázium és a szekszárdi Garay János Gimnázium diákjai is részt vettek érdeklődőként, az ún. „Tehetségműhely” program részeként.

A konferencián alábbi eredmények születtek:

1. hely: Beke Sára (Szociális kapcsolatok ábrázolása Lázár Ervin A kisfiú meg az oroszlánok című meseregényében. Témavezető: Dr. Fekete Richárd)

1. hely: Kósa Edina (A képkönyv (silent book) szerepe a (verbális és vizuális) szövegértés fejlesztésében. Témavezető: Tancz Tünde mesteroktató)

2. hely: Nick Réka (A testséma fejlődési sajátosságai az óvodáskorban. Témavezető: Dr. Györkő Enikő)
2. hely: Stallenberger Mónika (A zene hatása az alapkészségek fejlődésére, különös tekintettel a diszlexiás tanulókra. Témavezető: Tancz Tünde mesteroktató)

3. hely: Siveri Tinde (Álmok, képzetek és utópiák. Átalakított pszichiátriai intézetek. Témavezető: Dr. Varga Rita)

3. hely: Tamits Gabriella (Kinetikus és kibernetikus szobrászati tendenciák. Betekintés Dargay Lajos szobrászművész életébe. Témavezető: Dr. Varga Rita)

Gratulálunk a díjazottaknak, sikeres szereplést kívánunk az OTDK-n, és köszönjük szépen a témavezetők segítő munkáját.