A Kutatók Éjszakája programja a KPVK-n

A kutatók a hétköznapokban tapasztalható csodák mögött álló színes egyéniségek. Lehetnek laborban dolgozó, fehér köpenyes, szemüveges, kissé szórakozott professzorok, de lehetnek álmodozó fiatalok, dinamikus középkorúak, férfiak vagy nők; és dolgozhatnak gyárakban vagy földeken, csillagvizsgálóban, óceánjárón vagy egy vulkán tetején bárhol a világban. Ez a nap a róluk szól. Délelőtti programok külső helyszíneken: Kutatók az iskolákban A KPVK tudományos kutatómunkát végző oktatói és hallgatói ismeretterjesztő előadásokkal látogatnak el szekszárdi és Szekszárd-környéki általános- és középiskolákba, hogy a diákoknak is személyes élménnyé válhasson a kutatókkal való találkozás. A programra nem lehet regisztrálni, az előadásokat a KPVK előzetes egyeztetéssel ajánlja ki a karral rendszeresen együttműködő oktatási intézményeknek.