A Magyar Nemzet Karunk új tudományos folyóiratáról

A Magyar Nemzet tudósított Karunk új tudományos folyóiratáról, a Kultúratudományi Szemléről:

"Kultúratudományi Szemle néven tudományos folyóiratot indított júliustól a Pécsi Tudományegyetem (PTE). A Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar gondozásában kiadott periodika évi négy alkalommal jelenik meg, az évzáró szám a tervek szerint mindig angol nyelven lesz olvasható. Szécsi Gábor, a folyóirat főszerkesztője lapunknak elmondta: megpróbálják közelíteni egymáshoz a kultúrával foglalkozó különböző tudományos területeket, elősegíteni a tudományközi együttműködést, és igyekeznek az olyan – egyre égetőbbé váló – kulturális problémákra reflektálni, mint a digitális média hatására bekövetkező társadalmi változások, az olvasási készségek romlása és más pedagógiai kérdések. A tanulmányokban a különböző témák gyakorlati vetületei-re is szeretnének rávilágítani, és átjárást akarnak biztosítani az alkalmazott kutatás irányába is."

A teljes cikk a Magyar Nemzet oldalán olvasható.