Meghívó a DISCO+ nemzetközi projekt kerekasztal-beszélgetésre

A PTE KVPK partnerként vesz részt egy nemzetközi projektben. A DISCO+ projekt prioritása a „Befogadás és sokszínűség az oktatás, a képzés és a továbbképzés valamennyi területén" . A másik kiemelt téma a projektben   „Az érdeklődés felkeltése a természettudományok, a technológia, a műszaki tudományok és a matematika terén; a tanulási kultúra fejlesztése; a STEAM megközelítés". A projektben együttműködő partnerek egyes tananyagokat közösen dolgoznak ki, majd implementálják saját iskoláikban az általános iskola alsó és felső tagozata közötti átmenetre, tehát az 5 – 6. évfolyamra összpontosítva a tanulók oktatásában bekövetkező akadályok, nehézségek csökkentése érdekében.

A projekt nyitó rendvezvénye 2023. december 6-án nemzetközi szakértők kerekasztal-beszélgetése lesz, mely élőben követhető a plakáton olvasható linken. Az esemény magyarországi szakértője a PTE KVPK felkérésére prof. dr. Klein Sándor, akinek szintén lesz előadása ezen a rendezvényen. Minden érdeklődőt hívunk, hogy csatlakozzon a hallgatósághoz!