Nagysikerű könyvbemutató Szekszárdon: egy két évtizedes egyetemi és városi együttműködés finisében

Telt ház előtt került sor a PTE KPVK professzora, Dr. Nagy Janka Teodóra tanszékvezető egyetemi tanár Dr. Szabó Géza régész-történésszel írt „Stációk. Szekszárdiak a második világháborúban” könyvének bemutatójára 2023. január 20-án Szekszárdon a Babits Mihály Kulturális Központban.

A kiadó Szekszárd-Alsóvárosi Rk. Közhasznú Egyesület tiszteletbeli egyházi elnöke, Bíró László ny. tábori püspök és Kovács Józsefné elnök köszöntő szavait követően Dr. Töll László ezredes, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnoka méltatta a kötetet.

A PTE KPVK hallgatóinak részvételével közel két évtizede folyó kutatás eredményeit közreadó, Prof. Dr. Nagy Janka Teodóra által szerkesztett „Alsóvárosi emlékek” könyvsorozat negyedik, Erky-Nagy Tibor tervezte kötete új források (családi levéltári iratanyagok, naplók, feljegyzések, visszaemlékezések) és több mint 300 fotó publikálásával járult hozzá a második világháború történetének és Szekszárd város 1920-1950 közötti évtizedeinek kutatásához.