Nemzetközi tehetségkonferencia a PTE KPVK-n

Kétnapos nemzetközi tehetségkonferenciának adott otthont a PTE KPVK október 28-án és 29-én. Az érdekes szakmai előadásokat, színes programokat felölelő konferencia a tehetséggondozással kapcsolatos feladatokat a fenntartható fejlődés, környezettudatos magatartás problematikája jegyében világította meg. A rendezvény első napján Prof. Dr. Szécsi Gábor nyitóelőadását követően Dr. Szili Katalin a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács alapító elnöke, Horváth Péter a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal elnöke, Prof. Dr. Szendrő Péter az Országos Tudományos Diákköri Tanács örökös elnöke, Dr. Őri László a Baranya Megyei Közgyűlés elnöke és Prof. Dr. Boros János a PTE KPVK doktori iskolai vezető egyetemi tanára tartott előadást.

Mint Dr. Szécsi Gábor elmondta, a rendezvényt hagyományteremtő jelleggel indították el abból a célból, hogy október utolsó hetében minden évben megrendezhessék a tehetség ünnepét, egy-egy konkrét téma mentén világítva rá a tehetséggondozással kapcsolatos aktuális célokra, tennivalókra.