Október 1-től folytatódik a Szekszárdi Harmadik Kor Egyeteme!

Október 1-től folytatódik a Szekszárdi Harmadik Kor Egyeteme előadássorozat az élethosszigtartó tanulás és a generációk közötti párbeszéd támogatása és népszerűsítése jegyében.

A felsőoktatás szervezeti keretei között a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar szervezésében Szekszárd Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Déli Szomszédok Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet támogatásával két szemeszterben megvalósuló előadássorozat kifejezetten az 50 év felettiek számára kínál magas minőségű, újszerű tudományos és kulturális programot – ezzel is színesítve a Szekszárdon elérhetőművelődési lehetőségek palettáját.

Az őszi szemeszterben a PTE KPVK 52. sz. előadótermében 6 érdekes előadást hallhatnak a részt vevők, akiknek a szünetben a Déli Szomszédok Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet  frissítővel (ásványvízzel, kávéval, pogácsával).

A program ingyenes, de regisztráció köteles, a képzésen rendszeresen résztvevők emléklapot vehetnek át a szemeszter teljesítéséről.

Szeretettel várunk minden régi és új érdeklődőt!

Szekszárdi Harmadik Kor Egyeteme

2024/2025. tanév őszi szemeszter

2024. 10. 01. (kedd) 15.00

Együttműködési megállapodás aláírása, az őszi szemeszter megnyitása

(Berlinger Attila polgármester, Szekszárd, Megyei Jogú Város Önkormányzata, Prof. Dr. Szécsi Gábor dékán, PTE KPVK, Tóth Gabriella elnök, Déli Szomszédok Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet)

A mediatizált ember: a média hatása gondolkodásunkra, nyelvi kultúránkra és emberi kapcsolatainkra

Előadó: Prof. Dr. Szécsi Gábor tanszékvezető egyetemi tanár (PTE KPVK)

2024. 10. 15. (kedd) 15.00

A divat nem ismer KORhatárokat

Előadó: Dr. Maksa-Egri Petra tanszékvezető adjunktus (PTE KPVK)

2024. 10. 29. (kedd) 15.00

Törvények és tanítások: a sztyeppei lovas birodalmak szellemi öröksége

Dr. Obrusánszky Borbála történész, néprajzkutató, orientalista, adjunktus (KRE)

rendkívüli és meghatalmazott nagykövet, Ulánbátor, Mongólia

2024. 11.12. (kedd) 15.00

Szekszárdtól Bunyaszekszárdig

Előadó: Prof. Dr. Nagy Janka Teodóra tanszékvezető egyetemi tanár (PTE KPVK)

Az előadás meghívott vendége: Kaczián János ny. népművelő, levéltári főtanácsos

Szekszárd Város Díszpolgára (2024)

2024. 11.26. (kedd) 15.00

Összetört női szívek klubja: mítosz vagy valóság?

Előadó: Dr. Benczúr Béla kardiológus, c. egyetemi docens, osztályvezető főorvos (PTE ÁOK, Balassa János Kórház)

2024. 12.10. (kedd) 15.00

Válts életmódot! – Mikrobiotika a mindennapokban

Előadó: Csizmadiáné Iller Katalin (tapasztalati szakértő)