Papírszínház és drámapedagógia

Nagy sikerrel zajlott a Vadlazac 2 idei utolsó szekszárdi workshopja.

2022. október 24-én Csörgei Andrea gyermekirodalmár, könyvtár- és drámapedagógus tartott interaktív foglalkozást Szekszárdon, a PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Karán. Az előadás bevezető része kitért a papírszínház bemutatására, eredetére, de elsősorban arra helyezte a hangsúlyt, hogy milyen fejlesztő hatása van a mesehallgatásnak a gyermekek képességeire. A gyakorlati bemutató azt bizonyította, hogy a papírszínházzal való mesélés a drámapedagógiai módszerekkel kombinálva sajátos lehetőségeket hordoz e téren, és kiválóan gazdagíthatja az óvodai, iskolai mesélés módszertani kultúráját. A drámapedagógiai módszerek alkalmazása lehetővé teszi azt is, hogy a felső tagozatosok, középiskolások számára is élményt nyújtson egy komolyabb téma feldolgozása (pl. zsarnokság, diktatúrák). A jelenlévők egy kortárs és két népmese drámapedagógiával kombinált bemutató foglalkozásán vehettek részt, nagy sikerrel.

Az IGYIC Vadlazac 2 programsorozatának utolsó foglalkozása 2022. november 16-án lesz Pécsett. Fülöp Hajnalka és Dr. Gombos Péter az alfa-generáció olvasáskultúrájáról szóló workshopjára a program előtt maximum két munkanappal Fekete Richárdnál lehet jelentkezni (fekete.richard@pte.hu).

Dr. Boronkai Dóra, egyetemi docens