A PTE KPVK Országos Tudományos Diákköri Konferenciát rendez 2023-ban

A Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kara nyerte el a XXXVI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekciójának rendezési jogát. A nagyszabású rendezvény stafétáját Prof. Dr. Szécsi Gábor a PTE KPVK dékánja, az Országos Tudományos Diákköri Tanács alelnöke vette át 2021. április 23-án a Nyíregyházi Egyetemen a XXXV. OTDK záróünnepségén.

Prof. Dr. Szécsi Gábor, a PTE KPVK dékánja, az Országos Tudományos Diákköri Tanács alelnöke április 23-án a Nyíregyházi Egyetemen átvette az Országos Tudományos Diákköri Tanács Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekciójának stafétáját abból az alkalomból, hogy a kar nyerte el a XXXVI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) szervezési jogát. Így a kar szekszárdi képzőhelye ad majd otthont a hazai felsőoktatási tehetséggondozás legnagyobb seregszemléjének, amelyre többszáz hallgatót és oktatót várnak a szervezők.

A fiatal tudósjelöltek számára országos megmérettetési lehetőséget kínáló és 2018-ban Magyar Örökség Díjjal elismert OTDK programjain tehetséges hallgatók mutathatják be pályamunkájukat szakértő zsűrik előtt. Az OTDK-n jelentős számban vesznek részt határon túli felsőoktatási intézményekben tanuló hallgatók és kiemelkedő eredményeket elért középiskolai tanulók is. Az OTDK-n részt vevő hallgatók teljesítményének értékelése a hagyományoknak megfelelően zajlik: a legjobb pályamunkák  I., II. és III. helyezések valamelyikében részesülhetnek.  Az OTDK szekcióüléseit követően az első helyezettek közül 50-en Pro Scientia Aranyéremet, míg az intézmények által jelölt, tartósan kiemelkedő tehetséggondozó munkát végző oktatók közül 55-en Mestertanár Aranyérmet nyerhetnek el.