Sosem látott tömeg a szekszárdi egyetemi nyílt napon!

Január 17-én megtelt a Pécsi Tudományegyetem Szekszárdi Campusának Illyés Gyula Aulája. Több száz diák és szülő érdeklődött a Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar képzéseiről.

A kar intézeteinek oktatói és hallgatói nem csak bőséges információkkal, de a képzési területekhez közel álló, interaktív programokkal is várták a látogatókat, akik újraéleszthettek, festhettek, társasjátékozhattak, és még illatfelismerős játékban is részt vehettek. A nap során nem csak az egyetemi tantermek teltek meg. A pedagógusképző szakokat preferálók a campus szomszédságában fekvő gyakorlóintézményekbe is ellátogathattak, óvodás foglalkozást, és általános iskolás tanórákat tekinthettek meg. A délután során pedig lehetőségük nyílt előzetesen kipróbálni magukat az alkalmassági vizsgán, melyen szinte valamennyien olyan jól teljesítettek, hogy alkalmasnak is bizonyultak a pedagóguspályára, így tavasszal már nem kell megismételniük a vizsgát. Aki nem ennyire céltudatosan érkezett, még csak keresgélt a neki tetsző szakok között, grafológiai tanácsadás és pályaorientációs beszélgetés keretében juthatott közelebb a számára megfelelő irány kiválasztásához. A legtöbben Dél-dunántúli régióból, Tolna, Somogy és Baranya megyéből érkeztek, de Bács-Kiskun és Pest megyéből is szép számmal utaztak el a szekszárdi nyílt napra. Éppen ezért nem csoda, hogy az egyetemtől szintén pár percre fekvő, folyamatosan újuló kollégiumot is sokan meglátogatták. Köszönjük szépen a nagyszámú érdeklődést, a nyüzsgő, jó hangulatú napot, és reméljük, minél többetekkel fogunk találkozni folyosóinkon KPVK-s hallgatóként!

A nyílt napon készült fényképeket a kar facebook-oldalán tettük közzé.

A hírképet készítette: Mattburger Zsolt