Száz plusz Tíz nemzetközi interdiszciplináris jubileumi konferencia

Száz plusz Tíz

Tárkány Szücs Ernő Jogi Kultúrtörténeti és Jogi Néprajzi Kutatócsoport

NEMZETKÖZI INTERDISZCIPLINÁRIS JUBILEUMI KONFERENCIÁJA

Tárkány Szücs Ernő születésének 100., a Kutatócsoport megalakulásának 10. évfordulóján

Hódmezővásárhely, 2021. szeptember 30. - október 1.

Dr. Tárkány Szücs Ernő, Hódmezővásárhely szülötte, a magyar jogi néprajz nemzetközi hírű művelője 2021. október 13-án lenne 100 éves. A nevét viselő, éppen 10 esztendeje, 2011-ben öt egyetem támogatásával megalakult Tárkány Szücs Ernő Jogi Kultúrtörténeti és Jogi Néprajzi Kutatócsoport (PTE KPVK, elnök: Prof. Dr. Nagy Janka Teodóra, társelnök: Prof. Dr. Mezey Barna, tudományos titkár: Dr. Bognár Szabina) az évfordulón szakmai programsorozattal, ezen belül egy jubileumi konferencia szervezésével, jubileumi kötettel és dokumentumfilmmel kívánja tiszteletét kifejezni Tárkány Szücs Ernő tudományos munkássága, életműve előtt.

A programot a Kutatócsoport az NKA miniszteri keretéből Prof. Dr. Kásler Miklós miniszter úr támogatásával elnyert közel 3.000.000 Ft-ból és a Vásárhelyi Testamentum Alapítvány (elnök: Dr. Tárkány Szücs Attila) támogatásával valósítja meg.