Új szak a PTE KPVK-n: gyártásszervező FOKSZ

Érdekel a filmezés, a videos tartalmak előállítása, a média világa?

Várunk az ország új kommunikációs műhelyébe!

Tanulj tovább csak a PTE KPVK-n hirdetett kétéves Gyártásszervező felsőoktatás szakképzésen, pécsi vagy szekszárdi helyszínnen!

A 4 féléves gyártásszervező asszisztens felsőoktatási szakképzés kiváló lehetőség a televíziózás, filmkészítés, mozgókép készítés területén feladatokra való felkészülésre.

Ha gyorsan, gyakorlatközpontú módon szeretnél használható ismereteket szerezni a média területén, akkor képzésünk számodra biztosan az ideális választás!

Szakmai partnereink között a helyi és regionális média (Tolnatáj Tv, Antritt Rádió, Kindl Film, Pomsárfilm) mellett budapesti székhelyű Esport Universum és a Moviebar Productions is szerepel kiemelt gyakorlati helyként.

Ízelítő abból, hogy milyen tárgyakat tanulhatsz a 4 félév során:

• Médiaismeret;
  • Dramaturgia;
  • Esztétika;
  • Gyártásszervezési ismeretek;
  • Eseményszervezés, helyszínválasztás;
  • Forgatókönyv készítés;
  • Médiaanyagok készítése;
  • Casting és filmgyártási folyamatok;
  • Produceri ismeretek;
  • Tárgyalástechnika és konfliktuskezelés;
  • Műsorszerkesztés;
  • Analóg fotográfia/fotó szeminárium.

Kik fognak tanítani?

Szécsi Gábor, kommunikációkutató, a Pécsi Tudományegyetem tanszékvezető egyetemi tanára, a Kultúratudományi Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar dékánja, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpontjának tudományos főmunkatársa, az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia tagja.

Boronkai Dóra, nyelvész, a Kultúratudományi Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar Illyés Gyula Pedagógusképző Intézetének intézetigazgatója, egyetemi docense.

Kindl Gábor, filmrendező, producer.

Szakmai partnerek gyakorlati szakemberei.

SZAKLEÍRÁS