Ünnepi tanévnyitó Karunk szekszárdi és pécsi campusán

Ünnepélyes keretek közt nyitották meg a 2023/2024-es tanévet a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar szekszárdi és pécsi képzőhelyén is. Az ünnepségeken a Kar hagyományainak megfelelően átadták az intézmény leghűségesebb munkatársai részére a jubileumi emléklapokat, illetve a Kiváló Oktatói Díjakat, melyet a Kar dékánjától Prof. Dr. Szécsi Gábortól vettek át.

Szeptember 4-én a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar szekszárdi képzőhelyén tartott tanévnyitó ünnepségén köszöntőt tartott Gyurkovics János, Szekszárd Megyei Jogú Város Önkormányzatának alpolgármestere és Prof. Dr. Szécsi Gábor a PTE KPVK dékánja is.

Az ünnepségen Fazekas Barbara zongoraművész előadásában hallgathatták meg a résztvevők Chopin: op. 12. művét.

Szeptember 5-én a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar pécsi képzőhelyén tartott tanévnyitó ünnepségén köszöntőt tartott Dr. Őri László a Baranya Vármegye Önkormányzat elnöke majd ünnepi beszédet mondott Prof. Dr. Szécsi Gábor a PTE KPVK dékánja is.

A tanévnyitó ünnepi műsoraként Handel: Xerxes című operájából hangzott el az Ombra mai fù kezdetű ária. Előadták: hegedűn: Uhljár Dóra és Marci Krisztián, brácsán: Nagy Dávid, csellón: Fóti Csilla, énekel: Smid Eszter

Az új tanév kezdete mindig alkalmat ad a visszatekintésre és a köszönetnyilvánításra is. Az egyetem leghűségesebb munkatársainak, akik több mint 20 éve járulnak hozzá az intézmény sikeréhez, színvonalas, odaadó munkájukkal öregbítve annak hírnevét, munkába állásuk kerek évfordulóin a kar vezetése hagyományosan emléklapot adományoz a tanévnyitó ünnepségen. A jubileumi emléklapokat Prof. Dr. Szécsi Gábor dékán úr adta át.

Intézményünkben munkába állásának 25. évfordulója alkalmából Jubileumi Emléklapot vehet át: Prof. Dr. Nemeskéri Zsolt intézetigazgató, egyetemi tanár

Intézményünkben munkába állásának 25. évfordulója alkalmából Jubileumi Emléklapot vehet át: Dr. Gyurok János tudományos munkatárs

Intézményünkben munkába állásának 25. évfordulója alkalmából Jubileumi Emléklapot vehet át: Németh Katalin tanulmányi ügyintéző

Intézményünkben munkába állásának 30. évfordulója alkalmából Jubileumi Emléklapot vehet át: Aczél Ildikó, tanító

Intézményünkben munkába állásának 35. évfordulója alkalmából Jubileumi Emléklapot vehet át: Müller János, szakoktató

Intézményünkben munkába állásának 35. évfordulója alkalmából Jubileumi Emléklapot vehet át: Kövérné Leimszider Mónika, pedagógiai asszisztens

Intézményünkben munkába állásának 40. évfordulója alkalmából Jubileumi Emléklapot vehet át: Miskei Vendelné, tanító

Intézményünkben munkába állásának 40. évfordulója alkalmából Jubileumi Emléklapot vehet át: Christián Anikó, szakoktató

Ezúton is köszönjük az intézményünk és közösségünk iránt tanúsított hűségüket, színvonalas, odaadó munkájukat!

A továbbiakban átadták a Kiváló Oktató Díjat, mely a kiemelkedő oktatói, kutatói és a hallgatók tehetséggondozása területén végzet példaértékű munkáért került odaítélésre.

Kiváló Oktató Díjban részesült:

Dr. Györkő Enikő tanszékvezető, egyetemi docens

Varga Rita tanársegéd

Az eredményhez szívből gratulálunk!

A Kar nevében Prof. Dr. Szécsi Gábor dékán gratulált az elismerésben részesülteknek.

Prof. Dr. Horváth Béla a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar korábbi dékánja, professor emeritusa, a Magyar Tudományos Akadémia doktora részére Szekszárd város közgyűlése Szekszárd Város Díszpolgára kitüntető címet adományozott. A kitüntető címet kutató egyetemi tanár életművének elismeréseként, négy évtizede folyamatosan kiemelkedő szerep vállalasáért, kulturális és tudományfejlesztő tevékenységért adták át.

A Pécsi Tudományegyetem Tanárképző Központ Mentor Fórumán ünnepélyes keretek között vehette át az Év Mentorpedagógusa díjat Miskei Vendelné, a PTE Illyés Gyula Gyakorlóiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Gyakorlóóvoda szakvezető tanítónője, míg az Év Vezetőpedagógusa kitüntetésben Ifjú Zsuzsanna, a PTE Illyés Gyula Gyakorlóiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Gyakorlóóvoda szakvezető tanítónője részesült.

Az eredményekhez szívből gratulálunk!

A következőkben hallgatói szakmai elismerés bejelentésére került sor.

Az oktatásért felelős miniszter Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat adományoz a 2023/2024-es tanévben - a felsőoktatási intézmények kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatói részére.

Örömmel jelentjük be, hogy a 2023/2024-as tanévben Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjában részesült Loch Lilla, óvodapedagógus hallgató és Schneringer Dorka Anna óvodapedagógus hallgató.