Szakirányú továbbképzések
A képzés célja:
A szakirányú továbbképzés betekintést nyújt a turizmus alapjaiba, a hazai és európai bortermelés természeti, gazdasági, piaci sajátosságaiba. A képzés során a hallgatók megismerhetik a vidéki, agro- és borturizmus komplex rendszerét, annak társadalmi, gazdasági jelentőségét, a borturizmus és a bormarketing kapcsolódási pontjait. Speciális ismereteket szereznek a bor gyakorlati kóstolása, felszolgálása és gasztronómiai felhasználása terén. A hallgatóknak meg kell szerezniük a pályázati rendszerben való eligazodáshoz, a menedzsment feladatok ellátásához szükséges komplex látásmódot, problémamegoldó és kommunikációs készséget.
A képzés célja:
Olyan pedagógusok, 6-14 éves korú gyerekekkel foglalkozó szakemberek, kollégiumokban dolgozó nevelőtanárok, idősek otthonában alkalmazott szociálpedagógusok, speciális nevelési problémákkal küzdő fiatalokkal foglalkozó szociális munkások képzése, akik képesek lesznek saját munkaköri feladataik ellátása során a játékpedagógia eszközeivel a konfliktusok megelőzésére, kezelésére, feszültségoldásra, az együttműködési képesség fejlesztésére, az önismeret formálására.
A képzés további célja, hogy a résztvevők a szabadidő- pedagógiai alapműveltség birtokában képesek legyenek élményszerű szabadidős tevékenységeket, programokat tervezni, szervezni és irányítani, amely elősegíti a gyermekek személyiségfejlődését, pozitívan hat magatartáskultúrájukra.
A képzés célja:
Olyan szakemberek képzése, akik alkalmasak a hazai önkormányzati rendszeren és/vagy civil önszerveződésen alapuló közművelődés strukturális, funkcionális, statisztikai, jogi, szociológiai áttekintésére, a nemzetközi példák hazai adaptációjára, az ágazati gondolkodás/szemlélet mellett/helyett a szektorközpontú gondolkodásra és ezt a tudásukat alkalmazni tudják a helyi cselekvés beindítására.
Ajánljuk azoknak a kulturális területeken (önkormányzatoknál, művelődési intézményekben, közgyűjteményekben, oktatási intézményekben) dolgozó szakembereknek, akik a kultúra új trendjeinek megfelelően szeretnék megújítani korábbi szakmai ismereteiket, diplomájukat.
A képzés célja:
A szakirányú továbbképzés diplomás szakemberek számára kínál olyan korszerű elméleti és gyakorlati ismereteket a kapcsolatmenedzsment terén, amelyek birtokában képesek lesznek hazai és multinacionális vállalatok, közigazgatási és kulturális intézmények, szakmai érdekképviseletek és civil szervezetek kommunikációjának tervezésére és koordinálására, sajtófőnöki, szóvivői és médiamenedzseri feladatok ellátására.
A képzés célcsoportjai: hazai és multinacionális vállalatok különböző kommunikációs feladatkörben dolgozó munkatársai; közigazgatási intézmények és kulturális intézmények PR- és sajtóreferensei, szóvivői; civilszervezetek szóvivői; PR- és kommunikációs ügynökségek munkatársai; mindazon diplomások, akik a szervezeti kommunikáció stratégiai tervezésében, irányításában és akcióprogramok lebonyolításában elméleti megalapozottságot és gyakorlati készségeket kívánnak szerezni.
A képzés célja:
Olyan szakemberek képzése, akik elsajátított szakmai ismereteik és kompetenciák révén a szociális és szolidáris gazdaság avatott ismerőiként kulcsszereplőivé válnak a foglalkoztatás, a gazdasági, szociális, területi és környezeti kohézió területén.
Mivel a képzés hangsúlyozott célja, hogy a szociális gazdaság területén is nagyobb szerepet kapjon a menedzseri készségfejlesztés, a képzés a menedzsment ismeretek megalapozásához, bővítéséhez is hozzá kíván járulni egyes modultartalmaival (pl. HR-alapismeretek, stratégiai emberi erőforrás menedzsment, változás- és tudásmenedzsment, szervezetfejlesztés). Ezt egészítik ki a közösségfejlesztésre vonatkozó ismeretek, készségek.
A képzés célja:
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik képesek hagyományos iskolai képzési kereteken kívüli környezeti nevelési, természetvédelmi nevelési feladatok végrehajtására; alkalmasak természetpedagógia programok tervezésére, megvalósítására.
A képzés célközönsége a múzeumokban, állatkertekben, botanikus kertekben, erdőgazdaságokban, erdei iskolákban, állami és civil természetvédelmi szervezeteknél oktatással foglalkozó szakemberek, és az e terület iránt érdeklődő pedagógusok, akinek a képzés segítséget ad munkájuk eredményesebb elvégzéséhez.